ORLOVI U EVROPI: Rajković NESAVLADIV i sa igračem manje; Tadić i Mitrović tresli mreže, Vlahović postao REZERVA?!
Mitrović, Vlahović, Tadić i Rajković (ilustracija), Foto: EPA/Paolo Magni, AP/Darko Vojinović, Profimedia

skener espresa

Gudelj, Maksimović, Ristić, Kostić, Lukić i brojni defanzivci su još jednom bili zapaženi dok je Petković od junaka postao tragičar

Objavljeno: 12:05h

Skener "Espresa" nastavlja da prati partije fudbalskih reprezentativaca Srbije i isto će činiti do kraja sezone, ali i na jesen, sve do početka Svetskog prvenstva u Kataru koje s nestrpljenjem iščekujemo nakon odlično odigranih kvalifikacija.

"Orlove" u martu očekuju dva prijateljska meča, sa Danskom (24.3.) i Mađarskom (29.3.).

Selektor Dragan Stojković Piksi će sledećeg vikenda okupiti svoje izabranike, a tokom nedelje će objaviti spisak igrača na koje računa za ove akcije.

Mnogi srpski internacionalci su bili u akciji proteklog vikenda, ali i od utorka do četvrtka u evropskim takmičenjima.

GOLMANI

Predrag Rajković je opet bio zapažen na golu Remsa u francuskoj Ligi 1. Sačuvao je mrežu u pobedi u Anžeu 1:0, a od 34. minuta je njegov tim igrao sa igračem manje. Rajković je zabečežio sedam odbrana.

Predrag Rajković
Predrag Rajkovićfoto: Profimedia

Vanja Milinković-Savić je zbog povrede propustio dolazak šampiona Intera u Torino (1:1).

Marko Dmitrović je ostao na klupi Sevilje koja je opet kiksnula na gostovanju, ovoga puta Rajo Valjekanu (1:1).

Mile Svilar nije bio u sastavu Benfike koja je sa igračem manje igrala 1:1 u Lisabonu protiv Vizele. Mladi čuvar mreže je dogovorio prelazak u Romu na leto.

ODBRAMBENI IGRAČI

Nikola Milenković je odigrao svih 90 minuta za Fjorentinu u pobedi nad Bolonjom (1:0). Aleksa Terzić je ušao u igru u 77. minutu, a Matija Nastasić bio na klupi posle povrede.

Nikola Milenković
Nikola Milenkovićfoto: Profimedia

Stefan Mitrović je kao stub odbrane odoleo sa Hetafeom Valensiji - 0:0. Štoper je odigrao celu utakmicu.

Miloš Veljković je takođe bio standardan u ekipi Verdera i odigrao ceo meč, ali je ekipa iz Bremena prekinula niz od 12 mečeva bez poraza. Poklekli su u Hadnehajmu 1:2 i pali na treće mesto u nemačkoj Cvajti.

Uroš Spajić je ostao na klupi Kasimpaše koja je sa 3:1 savladala Rizespor.

Strahinja Pavlović je na isti način posmatrao trijumf Bazela nad Servetom - 2:0.

Marko Petković je posle debitantskog gola za Honved u prošlom kolu, sada bio tragičar. Dobio je direktan crveni karton u 34. minutu gostovanja MTK Budimpešti, a domaćin je to kaznio i slavio 1:0.

Filip Mladenović je ušao u dobru seriju sa Legijom iz Varšave. Opet su slavili bez primljenog gola (1:0) u poljskoj Ekstraklasi i pobegli od dna - već su 12.

VEZISTI

Sergej Milinković-Savić sa svojim Laciom večeras (ponedeljak) dočekuje Veneciju u Seriji A.

Dušan Tadić je slično golu protiv Benfike na "Lužu", doveo Ajaks u vođstvo na gostovanju Kamburu već u trećem minutu, udarcem iz prve slabijom, desnom nogom. "Kopljanici" su potom opet ispustili 2:0 pa se spasli u nadoknadi - ovoga puta pogotkom igrača utakmice, Rajana Gravenberha.

Dušan Tadić
Dušan Tadić foto: EPA/Maurice van Steen

Ajaks u utorak dočekuje Benfiku u Amsterdamu u revanšu osmine finala Lige šampiona (prvi meč 2:2).

Nemanja Maksimović je, kao i Stefan Mitrović, odigrao celu utakmicu za Hetafe protiv Valensije i zaradio žuti karton.

Uroš Račić je na istom meču odigrao samo nadoknadu vremena za "Slepe miševe".

Nemanja Gudelj je bio na terenu svih 90 minuta za Sevilju i u pobedi nad Vest Hemom u Ligi Evrope (1:0) i na gostovanju Rajo Valjekanu u La Ligi (0:0).

Gudelj slavi sa saigračem gol protiv Vest Hema
Gudelj slavi sa saigračem gol protiv Vest Hemafoto: EPA/Julio Munoz

Filip Kostić je sa Ajntrahtom ušao u seriju pobeda. Savladan je Bohum (2:1) u Frankfurtu, a krilo "Orlova" je u preokretu odigralo 79 minuta za domaćina.

Nemanja Radonjić nije bio u sastavu Benfike protiv Vizele.

Mihailo Ristić, koga možemo svrstati i u odbrambene fudbalere, sa Monpeljeom je zasutavio Nicu - 0:0. Srbin je kao levi bek odigrao svih 90 minuta.

Darko Lazović je zbog povrede propustio duela Verone i Napolija (1:2).

Saša Lukić je odigrao 81 minut za Torino koji je tek u nadoknadi primio gol od Intera i propustio priliku da savlada šampiona (1:1).

Saša Lukić u duelu sa Lautarom Martinesom
Saša Lukić u duelu sa Lautarom Martinesomfoto: EPA /Alessandro di Marco

Marko Grujić je ostao na klupi Porta i u Ligi Evrope protiv Liona (0:1) i u Primeiri protiv Tondele (4:0).

Andrija Živković je proveo na terenu 85 minuta u trijumfu PAOK-a u Solunu nad Gentom 1:0 u Ligi konferencija. Dobio je javnu opomenu. Potom je igrao od 73. minuta u pobedi 1:0 nad Janinom u grčkoj Superligi.

Veljko Birmančević danas ima priliku da nastavi golgetersku seriju jer njegov Malme dočekuje AIK.

Filip Đuričić još od oktobra nije na raspolaganju treneru Sasuola zbog povrede mišića.

NAPADAČI

Dušan Vlahović se preselio na klupu Juventusa posle dve utakmice bez gola. Alvaro Morata je osato sam u špicu "Stare dame" i to mu je prijalo - postigao je dva gola u pobedi nad Sampdorijom u Đenovi (3:1), a Vlahović je ušao u igru u 65. minutu.

Aleksandar Mitrović je odigrao dva cela meča za Fulam i na "Dan žena" bio strelac prvog gola u pobedi nad Svonsijem (5:1), sa igračem više, dok protiv Barnslija nije tresao mrežu (1:1).

Aleksandar Mitrović postiže gol protiv Svonsija
Aleksandar Mitrović postiže gol protiv Svonsijafoto: Profimedia

Luka Jović je sa klupe Reala gledao šokantan preokret "Kraljeva" nad PSŽ-om u LŠ-a, u režiji Karima Benzeme. Možda ovog ponedeljka Anćeloti odluči da odmori svoju prvu zvezdu pa Jović dobije šansu na gostovanju Majorci?