TADIĆ OPET STRELAC, AJAKS SE OPET PROVUKAO U NADOKNADI: Golčina sa 30 metara sačuvala "Kopljanike" na vrhu! (VIDEO)
Dušan Tadić protiv Kambura, Foto: Profimedia

pobednički mentalitet

Ajaks sada ima meč više i pet bodova više od PSV-a

Objavljeno: 23:16h

Ajaks je danas igrao svoj meč 26. kola Eredivizije, i zbog revanša sa Benfikom u utorak u osmini finala Lige šampiona, i slavio 3:2 (2:0) na gostovanju Kamburu.

"Kopljanici" su rano poveli, u trećem minutu, pogotkom kapitena Dušana Tadića slabijom desnom nogom na centaršut Rajana Gravenberha (vidite gol OVDE).

Povisili su na 2:0 preko Sebastijana Alera u 40. minutu, opet na dodavanje Gravenberha.

Međutim, onda se lideru i aktuelnom šampionu desio veliki pad u igri jer su kao i protiv RKC Valvajka u prošlom kolu, u drugom poluvremenu ispustili 2:0 (tada ih je spasao Tadić golom iz penala u nadoknadi vremena).

Kambur je izjednačio preko Kalona u 48. i Jostena u 79. minutu.

Ali, u 92. minutu raspoloženi mladi vezista Gravenberh je strašnim šutem sa 30 metara poslao loptu o levu stativu u mrežu i doneo pobedu klubu iz Amsterdama. Njegov projektil i gol vredan tri boda možete videti OVDE.

Rajan Gravenberh, FK Ajaks

Ajaks sada ima meč više i pet bodova više od PSV-a.

Benfika je takođe igrala danas i kao domaćin sa igračem manje remizitala sa Vizelom (1:1).