ZVEZDA NEMOĆNA U REVANŠU: Zakazano mađarsko finale KUPA EVROPE!

Vaterpolo

Zvezda je prišla na 4:3 početkom druge četvrtine, ali su se domaći ponovo rezultatski odvojili

Mađarski klubovi, Solnok i OSC, igraće u finalu Kupa Evrope, pošto su posle trijumfa u prvim mečevima upisali pobede i u revanš utakmicama.

OSC je posle trijumfa u Budimpešti (10:7) bio bolji od Vuljagmenija i u gostima (11:9), dok je Solnok posle ubedljive pobede u Beogradu rezultatom 20:12, siguran bio i na svom bazenu i slavio je rezultatom 15:8.

OSC je tokom većeg dela utakmice održavao minimalnu prednost u Atini i rutinski je priveo meč kraju i tako izborio finale sa Solnokom, koji je praktično već posle meča u Beogradu prošao u finale.

U revanšu je ekipa Živka Gocića povela 4:0 sredinom prvog perioda, Zvezda je prišla na 4:3 početkom druge četvrtine, ali su se domaći ponovo rezultatski odvojili i do kraja su čuvali veliku razliku.

Najefikasniji je bio Akoš Konarik sa četiri gola, dok su bivši igrači Crvene zvezde, Duško Pijetlović i Radomir Drašović dodali po dva gola, a Filip Filipović je bio strelac jednog gola.

Kod Zvezde je trostruki strelac bio nekadašnji igrač Solnoka, Gavril Subotić, a Kristian Šulc je dodao dva.