NIJE POČELO KAKO TREBA: Srpske rukometašice poražene od Ruskinja!

kvalifikacije za olimpijske igre

Poraz na startu kvalifikacija

Objavljeno: 22:44h

Rukometašice Srbije izgubile su u prvom meču kvalifikacija za Olimpijkse igre koje se održavaju u Đeru od Rusije sa rezultatom 29:24 (17:13).

Najefikasnija u reprezentaciji Srbije bila je Sladjana Pop-Lazić sa pet golova, dok su po četiri pogotka postigle Jelena Trifunović i Jelena Lavko.

U pobedničkoj selekciji najbolji učinak imala je Ana Vjahireva sa sedam golova, šest golova postigla je Julija Managarova, a pet je upisala Vladlena Bobrovnikova.

Početak meča protekao je u vodstvu Rusije sa najviše dva gola razlike, a selekcija Srbije je prvi put povela u 12. minutu meča.

Do kraja prvog poluvrmena Rusija je u 28. minutu povela sa pet golova razlike, da bi na kraju bilo 13:17 za Rusiju.

Srbija je u 44. minutu smanjila na samo gol razlike, ali su aktuelne olimpijske šampionke uspele da ponovo odu na pet golova predosti i "prelome" meč.

Ranije danas Madjarska je pobedila Kazahstan sa 46:19 (20:8).

Na Olimpijske igre u Tokiju, koje se održavaju od 23. jula do 8. avgusta ove godine, plasiraće se dve najbolje plasirane selekcije sa ovog turnira.

Selekcija Srbije sutra od 17.30 igra protiv domaćina turnira, a Rusija tri sata kasnije igra protiv Kazahstana.