SMIT ŠOKIRAO NAVIJAČE CRNO-BELIH: Mega u završnici za infarkt trojkom u poslednjoj sekundi pobedila Partizan!

aba liga 13. kolo

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 19:11h

Košarkaši Partizana u odloženoj utakmici 13. kola ABA lige u hali Aleksandar Nikolić poraženi su od ekipe Mega Mocarta sa 90:93.

Gosti su vodili većinom toka utakmice, sjajno su šutirali za tri, i Partizan nije imao rešenja za njihov napad.

Završnica utakmice je bila i više nego zanimljiva jer je u poslednjem minutu na semaforu stajalo 90:90, ali je na 6 sekundi do kraja Smit pogodio za tri i tako odnela veliku pobedu.

Goste su do ove istorijske pobede predvodili Samson Ružencev sa 20 poena, Jović je imao 14, dok je junak pobede Skuči Smit imao 10.

KK Mega Mozzart

Kod Partizana Panter je ubacio 24 poena, Lesor je imao 15, a Smailagić 14 poena.

Ovo je Partizanu treći poraz ove sezone, a drugi kod kuće.

Mega će sledeću utakmicu igrati protiv Borca za tri dana, a utakmica Partizana i Cibone je odložena.

IV ČETVRTINA

40. minut - Skuči Smit je trojkom pred sam kraj meča doneo pobedu Megi. 90:93

39. minut - Ne predaje se Partizan, prvo je Panter pogodio trojku, a onda pogodio tri bacanja. 87:90

38. minut - Nova trojka za Megu, Simanić je pogodio. 81:90

37. minut - Pogađa Rudan, +6 za goste. 81:87

36. minut - Kakav povratak Mege, prvo trojka Ruženceva, potom zakucava Simanić. Tajm aut Partizan. 79:85

1 / 3 Foto: Starsport©

35. minut - Trojka Pantera, Partizan je na samo poen zaostatka,. 79:80

34- minut - Dobra odbrana Partizana.

33. minut - Nekako je uspeo da poentira Kuruc, potom Koprivica prvo blokira pa onda i postiže nove poeme, Partizan je prišao na 74:80. Tajm aut Mega.

32. minut - Serija trojki, prvo je pogodio Smit, pa vratio Avramović, da bi isto na drugoj strani uradio Jović 70:80

31. minut - Poeni Smailagića. 67:74

III ČETVRTINA

30. minut - Nova trojka za Megu. 65:74

29. minut - Blokada Ledeja, Avramović polovnično precizan sa linije penala. 65:71

28. minut - Koraci Mušikića, pa onda promašaj Ledeja.

27. minut - Ponovo posle ofanzivnog skoka poentira Mega. 64:71

26. minut - Trojka Smailagića. 62:67

25. minut - Mur kompletirao igru za tri poena. 58:65

24 minut - Povatna lopta Lesora ka Dangubiću koji je pogodio za tri, Partizan je na -6. 55:61

23. minut - Sjajna akcija Partizana iz koje je Panter pogodio uz faul. 52:59

KK Partizan

22. minut - Ružencev pogodio za dva, na šta je Mur odgovorio trojkom 49:56

21. minut - Promašaj Ledeja iz izgledne pozicije, bez poena u prvom minutu meča.

II ČETVRTINA

20. minut - Trojke Cerovine i Simanića, Mega ima dvocifranu prednost. 44:55

19. minut - Svoju treću trojku na meču je pogodio Kevin Panter 44:46

18. minut - Mušikić pogodio za tri, Mega povećava svoju prednost. 40:44

17 . minut - Trojka Pantera, vodi Partizan. 40:39

1 / 5 Foto: Espreso/Eimlija Jovanović

16. minut - Zakucavanje Rudana posle kojeg je Željko Obradović zatražio novi tajm aut. 37:38

15. minut - Nova trojka Samsona Ruženceva, Mega ponovo vodi. 35:36

14. minut - Koprivica precizan sa linije penala. 35:33

13. minut - Najlepši potez na meču, alej ap za Smajlagića koji mu je dao Madar. 33:33

KK Partizan

12 . minut - Prvo je Kuruc oba puta sa linije slobodnih bacanja bio preczan, da bi posle Rudan pogodio za dva. 30:29

11. minut - Avramović pogađa uz faul. 24:28

I ČETVRTINA

10.minut - Bogavac pogodio oba bacanja. 22:26

9. minut - Odličan potez Jovića, koji pretrčao ceo teren i na kraju pogodio za dva. 22:22

KK Partizan

8. minut - Kontra Mege posle koje poentira Mušikić. 20:20

7. minut - Sjajan potez Ledeja, nastavlja se serija Partizana. 20:15

6. minut - Četiri vezana poena Jama Madara, urodio plodom Tajm aut Obradovića. 18:15

5. minut - Novi poeni za Megu, ovoga puta je bio precizan Luka Cerovina. 11:15. Tajm aut Partizan

4. minut - Pogađa Ružencev uz faul Mura, Mega dobro počela utakmicu. 11:13

3. minut - Na jednoj strani Lesor pogodio oba bacanja, sa druge Vujić pogađa iz reketa. 11:9

KK Partizan

2. minut - Ponovo Lesor je na identičan način poentirao u ovom napadu. 6:5

1. minut - Posle ofanzivnog skoka pogađa Matijas Lesor, uz to je pogodio dodatno bacanje. 3:0

Košarkaši Partizana u odloženoj utakmici 13. kola ABA lige u hali Aleksandar Nikolić dočekuju ekipu Mega Mocarta.

Crno-beli su ušli u jak ritam utakmica jer su pre nepunih 48 sati odigrali utakmicu 10. kola Evrokupa gde su savladali Hamburgsa 102:77. A već u subotu će u istoj dvorani dočekati Cibonu.

Partizan u ovaj meč ulazi sa istim sastavom kao i na protekloj utakmici, što znači da u ekipi neće biti Miletića i Zagorca.

Mega se donekle oporavila od korone, ali će na megdan Partizanu izaći bez startne petorke što će predstavljati veliki problem Vladi Jovanoviću.

Ekipa Željka Obradovića ovaj duel dočekuje sa prvog mesta ABA lige sa učinkom od 13 pobeda i dva poraza. Sa druge strane Mega je na devetom mestu sa skorom 6/7.