PARTIZAN SAMLEO HAMBURG: Crno-beli perfektnom i ozbiljnom igrom upisali osmu pobedu u Evrokupu!

evrokup grupa a 10. kolo

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espeso

Objavljeno: 22:43h

Košarkaši Partizana u 10. kolu grupe A Evrokupa u hali Aleksandar Nikolić pobedili ekipu Hamburga sa 102: 77.

Crno-beli su od početka meča stekli veliku prednost koja se svakim minutom sve više povećavala. Partizan je uspeo da zaustavi glavno oružje Hamburga, a to je šut za tri poena. Sjajna igra se ogleda u tome što je posle prvog poluvremena na semaforu stajalo 65:41.

Jam Madar

Drugo poluvreme je bilo identično kao i prvo, s tim što Partizan nije ni u jednom trenutku spuštao gas, što je karakteristika svake ekipe koju predvodi Željko Obradović.

Mnogi navijači su se pribojavali ove utakmice jer je Hamburg stigao u Beograd u sjajnoj formi, ali je Partizan utakmicu shvatio veoma ozbiljno i lakše nego očelivano je stigao do osme pobede u Evrokupu.

Matijas Lesor

U ekipi Partizana najefikasniji je bio Matijas Lesor sa 22 poena, Ledej je imao 18 poena i osam skokova, dok je Kevin Panter upisao 15 poena.

Hamburg je predvodio Kristen sa 20 poena, Homzli je imao 14, a Mekalum je upisao 11.

Sledeću utakmicu Partizan igra protiv ekipe Turk Telekoma u Ankari sledeće nedelje, dok Hamburg na svom terenu čeka Huventud.

IV ČETVRTINA

40. minut - Avramović svojim poenima zatvorio utakmicu. 102:77

39. minut - Zakucava Koprivica. 98:73

38. minut - Novi poeni za Koprivicu. 96:70

37. minut - Sada za dvapogađa Hajnrik 92:68

36. minut - Koprivica pogađa za dva posle asistencije Alekse Avramovića. 92:65

1 / 3 Foto: Starsport©

35. minut - Ponovo trojka, ali sada na strani Partizana, Madar je bio precizan. 90:60

33. minut - Sada je pogodio Kristen. 88:59

32. minut - Pogađa van linije 6,75 Hajnrika. 88:56

31. minut - Trojka Kuruca. 88:53

III ČETVRTINA

30. minut - Kristen pogodio za tri. 83:53

29. minut - Mekolum upisao sva poena. 83:50

KK Partizan

28. minut - Koprivica polovičmo precizan sa linije penala, ali je Kuruc posle ofanzivnog skoka poentirao za dva. 83:48

27. minut - Ledej nije uspeo da dođe do lopte, pa je završio na zapisničkom stolu.

26. minut - Nova trojka Kevina Pantera i to uz svuk sirene. 80:46

25. minut - Poene postigli Matijas Lesor i Zek Ledej. 77:46

24. minut - Lep potez Homzlija, pogodio je za dva. 72:46

23. minut - Oba puta je sa linije slobodih bacanja bio precizan Uroš Trifunović. 72:44

22. minut - Nesportski faul nad Lesorom posle kojih su crno-beli postigli dva poena. 70:41

KK Partizan

21. minut - Pogađa uz faul Matijas Lesor, kompletirao je igru za tri poena. 68:41

II ČETVRTINA

20. minut - Poenitra Ledej 62:41

19. minut - Kakva blokada Lesora nad Kocarom, potom pogađa za dva. 57:36

18. minut - Ledej iz teške pozicije postiže nova dva poena. 53:32

17. minut - Lesor pogađa uz faul. 51:32

16. minut - Sjajna kontra Partizana, posle koje zakucava Trifunović. 48:32

15. minut - Lep potez Homzlija koji je položio loptu u koš, smanjuje prednost Hamburg. 43:28

14. minut - Zakucava Koprivica, potom trojku postiže Majsner. 41:24

13. minut - Kristen postiže prvu trojku. 39:21 Tajm aut Partiazan

KK Partizan

12. minut - Trojka Madara. 39:18

11. minut - Koprivica postiže svoje prve poene. 36:16

I ČETVRTINA

10. minut - Novo zakucavanje Lesora iz rolinga, atmosfera u hali je neverovatna. 34:14

9. minut - Gosti iz tri napada nisu poentirali, posle je Panter pogodio za dva. 32:14

KK Partizan

8. minut - Nova trojka Pantera. 30:11

7. minut - Probijena je odbrana gostiju i lagano zakucavanje Pantera. 22:8. Kuruc pogađa za tri. 25:8

6. minut - Sjajan potez Lesora, koji je posle rolinga imao snažno zakucavanje. 18:5

5. minut - Polaže za dva Dalas Mur. 16:5

4. minut - Novi poeni Lesora posle skoka u napadu, uz to je i pogodio iz dodatnog bacanja. 14:5

3. minut - Trojka Pantera, potom zakucava Ledej, tajm aut Hamburga. 11:3

Kevin Panter, KK Partizan

2. minut - Odlično otvaranje utakmice Partizana, crno-beli vode sa 6:0

1. minut - Prve poene na meču postiže Lesor. 2:0

Počela je utakmica, prvi napad imaju košarkaši Partizana.

Košarkaši Partizana u 10. kolu grupe A Evrokupa u hali Aleksandar Nikolić dočekuju ekipu Hamburga.

Crno-belima je ovo prvi meč drugog kruga ovog takmičenja, a u premijernom duelu Partizan je slavio sa 106:97.

Ekipa Željka Obradovića trenutno deli prvo mesto grupe A, zajedno sa Huventudom sa skorom od 7-2, dok Hamburg je na sedmom mestu sa učinkom 4-5.

I jedna i druga ekipa u ovaj duel ulaze posle serije pobeda i u dobrom raspoloženju. Tako da Partizanu neće biti nimalo lako na ovom meču, jer su gosti u dobroj formi stigli u Beograd.

Crno-belima na ovom meču neće moći da pomognu Rade Zagorac, Dušan Miletić i Nemanja Dangubić, dok se u ekipu vratio Aleksa Avramović.

Partizan će u naredna dva meseca, svoje mečeve igrati u Pioniru, jer je Arena zauzeta zbog Svetskog dvoranskog prvenstva u Atletici.