ZVEZDA PREŽIVELA DRAMU U PIREJU: Beograđani ZABLISTALI u drugom poluvremenu i srušili Olimpijakos
Luka Vildosa na utakmici Olimpijakosa i Crvene zvezde, Foto: Starsport©

EVROLIGA, 15. KOLO

Završeno
21:55h

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Olimpijakos u Pireju sa 90:86 u 15. kolu Evrolige u hali "Mira i prijateljstva".

Beograđani su gubili na poluvremenu 45:41, ali je u drugom poluvremenu četa Duška Ivanovića igrala kao preporođena.

Şlavlje košarkaša Zvezde
Şlavlje košarkaša Zvezdefoto: Starsport©

Treću deonicu meča dobili su gosti 24:17 i pred poslednju četvrtinu vodili 65:62.

Probudio se Ognjen Dobrić u poslednjem kvartalu kada je vezao osam poena i regionalni i srpski šampion došao je do 73:63.

Ognjen Dobrić na utakmici Olimpijakosa i Crvene zvezde
Ognjen Dobrić na utakmici Olimpijakosa i Crvene zvezdefoto: Starsport©

Potom je Petrušev pogodio za tri, a onda je na scenu stupio i Luka Vildosa.

Na kraju, u pobedničkom sastavu najefikasniji Luka Vildosa sa 22 poena, dok je FIlip Petrušev imao 14 poena i četiri blokade.

1 / 8 Foto: Starsport©

Luka Mitrović ubacio je 13, a sa po 12 poena dvocifreni su bili i Ognjen Dobrić i Nemanja Nedović.

Kod domaćina Tarik Blek i Kostas Slukas 14 poena, a dvocifren je bio i Saša Vezenkov sa poenom manje.

Košarkaši Olimpijakosa posle utakmice
Košarkaši Olimpijakosa posle utakmicefoto: Starsport©

U narednom kolu, 30. decembra Crvena zvezda dočekuje Barselonu od 19 časova u hali "Aleksandar Nikolić".

Sa druge strane, Olimpijakos čeka večiti derbi Grčke i gostovanje Panatinaikosu sat vremena kasnije.

Standings provided by Sofascore
Izmena: 23:26h
21:40h

40. minut - Faul u napadu Petrušev. Nema poena Vezenkova niti trojke Slukasa!

Vildosa 2/2! Larencakis trojka, a potom dvojka Dobrića. Blek 2/2.

Promašio je Vildosa trojku na 24 sekunde do kraja.

Slukas je promašio trojku, a fauliran je Luka Vildosa koji je pogodio 2/2 sa linije penala za 84:88 na pet sekundi do kraja.

Dva poena Kostasa Slukasa za 86:88 na 2,1 sekundu do kraja.

Pobeda Crvene zvezde u Pireju protiv Olimpijakosa -  Vildosa 2/2 sa linije penala za 90:86.

21:36h

38. minut - Blek polovičan sa linije penala. Greši Dobrić, ponovo faul Lazića i ponovo Blek ide na slobodna bacanja, sada 2/2.

Trojka Luka Vildosa! Promašio je Vildosa trojku sa devet metara. Vezenkov za dva - 79:82.

21:28h

36. minut - Dobrić 2/2 sa linije penala. Larencakis za tri poena. Izgubio je loptu Mitrović, ukrao je Piters i potom pogodio oba slobodna bacanja.

Polovičan Mitrović sa linije penala - 72:78.

21:24h

34. minut - Doobrić za tri! Sve zatvara Petrušev. Larencakis za dva, a potom trojka Petrušev. Bolomboj za dva poena. 67:76!

21:18h

32. minut - Dobrić za triii! Mekisik 1/2 sa linije penala. Ukrao je loptu Petrušev, a u kontri je položio Dobrić. Blokada Petrušev! 63:70.

21:14h

30. minut - Izgubio je loptu Mitrović, promašio trojku Vezenkov, a potom je zakucao Mitrović! Slukas 2/2 sa linije penala.

Petrušev preko ruke u poslednjim sekundama za dva, a potom i blokada!

Majstorija Luke Vildose za 62:65!

21:09h

28. minut - Pogodio je Petrušev 2/2 sa penala. Olimpijakos nije iskoristio napad, izgubljena lopta Fala. Trojka kapitena Lazića!

Promašio je trojku Vokap, Mitrović hvata skok. Marković sam kao duh nije pogodio trojku. Fal 1/2 sa linije penala.

Pukla je odbrana Olimpijakosa, a finiširao je Petrušev za tri - 60:59.

21:04h

26. minut - Poeni za dva na obe strane, Fal, pa Nedović. Trojka Papanikolau.

Promašio je trojku sa osam metara Vildosa. Ponovo trojka Papanikolau - 59:51.

21:02h

24. minut - Kenan je pogodio za dva, promašio trojku Vildosa, a sada blokada Petruševa.

Sada se ispravio Vildosa i pogodio za tri, na drugoj strani neprecizan Papanikolau. Argentinac polovičan sa penala posle faula Fala - 51:49.

20:51h

22. minut - Prvo dvojka Vildosa, a potom trojka Vezenkova iz kornera.

Pobegao je Mitrović Falu i položio za dva, a na drugoj strani obrnuta situacija - 49:45.

20:34h

POLUVREME U PIREJU: Prvo je pogodio Blek za dva, a potom Petrušev.

Luka Mitrović polovičan sa linije penala, faulirao ga je Bolomboj. Luka Vildosa dobio je tri penala i bio 100 odsto precizan.

Petrušev za dva zaključuje Zvezdinu seriju od 8:0 za 44:41. Slukas za kraj prvog poluvremena 1/2 sa linije penala - 45:41.

20:31h

18. minut - Dve trojke zaredom Kostasa Slukasa, a na drugoj strani Mitrović za 2+1 - 42:33.

20:25h

16. minut - Promašio je trojku Nedović, ali je odbitak uhvatio Lazarević i pogodio za dva. Trojka Slukasa.

Nedovićev flouter za 36:30.

20:22h

14. minut - Mekisik pogađa posle prodora. Posle serije domaćina od 7:0 zakucavanje Lazarevića, ali ponovo dvojka Mekisika - 33:26.