ISTANBUL JE PARTIZANU STVOREN ZA VELIKA DELA: Crno-beli uzeli skalp i drugoj turskoj ekipi!

Objavljeno: 22:15h
Završeno
20:50h

Košarkaši Partizana pobedili Fenerbahče sa 73:72 u 15. kolu Evrolige.

Od starta meča, domaći tim je bio većim delom u prednosti, a prva četvrtina je okončana rezultatom 19:16. Na polovini susreta, Fener je imao +4, da bi u trećoj deonici domaći uspeli da dođu i do dvocifrene prednosti.

Videlo se da Fenerbahče nije u formi, i to su crno-beli lepo iskoristili. Imao je Fener i plus 11, ali je Partizan uspeo da se vrati i da sjajnom minijaturom Alekse Avramovića, Zeka Ledeja kao i Joanisa Papapetrua dođe do velikog čuda u Istanbulu.

Najefikasniji u ekipi Partizana su bili Lesor i Panter sa po 12 poena, Egzum je imao 10.

Na drugoj strani, Skoti Vilbekin 14, Pjer je imao 13, dok je Kalates upisao 11.

Partizan je tako stigao do šeste pobede, a Fener je upisao i trećo poraz zaredom u Evroligi.

Izmena: 22:15h
20:39h

39. minut - Ušunjala se lopa Zeka Ledeja, koji sa četiri vezana poena poravnava rezultat u Istanbulu. 70:70.

Buker je prvo pogodio za dva poena, a potom je fauliran Aleksa Avramović.

Polovičan je bilo plejmejker Partizana za 72:73 na tri sekunde do kraja.

Loše je poslao loptu iz auta Kalates Bukeru, a fauliran je Joanis Papapetru.

Grk je promašio oba bacanja, a potom je Panter uhvatio loptu i to je pobeda Partizana u Istanbulu!

Izmena: 20:50h
20:33h

38. minut - Ovo bi mogli da budu ključni trenuci, Lesor je poslao Bukera na crtu, ovaj rešava oba penala. Još dva i po minuta do kraja, tajm-aut uzima Željko.

20:29h

36. minut - Pojavljuje se Naneli niotkuda, za novo izjednačenje. Hejs precizan sa poludistance. Na drugoj strani faul Mahmutoglua nad Nanelijem u vođenju lopte. 66:+64 za domaće

20:28h

35. minut - Koliko važna trojka Papapetrua za novo vođstvo Partizana, a onda Lesor "poklapa" Kalatesa i briše njegove lake poene. Rezultat je 62:61 za crno-bele, još nešto manje od pet i po minuta do kraja.

20:19h

32. minut - Lepa stvar za Partizan je četvrta lična za Bukera, koji sada mora da bude oprezan. To su sjajno iskoristili Egzum i Lesor, jer su lako poenitrali i tako primakli crno-bele na minimalni zaostatak. 59:57

20:17h

30. minut - Aleksa i Dante rade pametne stvari u napadu, gde probijaju odbranu Fenera, odakle posle uspevaju da izbore bacanja, Partizan sa minus 6 ide na pauzu pred odlučujućih deset minuta košarke. 57:51

Izmena: 21:01h
20:10h

29. minut - Prvi poeni Avramovića u Evroligi, lepo je probio prvu liniju odbrane i položio uz faul.

20:08h

27. minut - Nesportski faul Ledeja nad Gudurićem, iskoristio je oba bacanja reprezentativac Srbije. Partizan je opet stao u napadu, a velike probleme u odbrani pravi Buker, košarkaši Partizana imaju veliki problem da ga sačuvaju. 55:44

20:03h

26. minut - Prvi minuti za Aleksu Avramovića u Evroligi. I Partizan odmah upisuje prve poene kada je plej crno-belih organizovao napad. Panter je bio oba puta precizan sa penala i sada je prišao na sedam razlike. 49:42

19:59h

25. minut - Loši momenti Partizana u napadu, ništa ne mogu da pogode crno-beli, da stvar bude još gora, ni Fener ne igra ništa specijalno, ali bukvlno koriste svaku grešku i svaku izgubljenu loptu košarkapša Partizana. 47:38

19:57h

23. minut - Veliku priliku propušta Partizan. Čak dva napada iz kontre nisu iskoristili, prvo je Smailagić izboliran od strane Bukera, a onda je Alen promašio otvorenu trojku. To je znao da kazni Vilbekin i sada je +8 za Fener. 45:37

19:52h

22. minut - Otvara Partizan drugo poluvreme poenima Madara za dva, onda iz dobre odbrane prima trojku od Vilbekina, da bi se Smaijli upisao zakucavanjem. 42:37 za domaće.

19:38h

20. minut - Šteta što Fenerbahče vodi na poluvremenu, ponovo je Partizan ušao u crne minute, mada moramo reći da su lopte Papapetrua i Anđušića bukvalno izašle iz koša i da tu Partizan nije imao sreće, a sa druge strane Fener se trojkama stekao prednost koju nosi na veliki odmor. 37:33

19:29h

19. minut - Raspucali su se i domaći sada. Prvo je Pjer, pa onda i Mahmutoglu pogodili za tri. Sada vode domaći. 35:33