LUDA ZAVRŠNICA PRIPALA ZVEZDI ZA TREĆU UZASTOPNU POBEDU! Makabi imao šut za pobedu, crveno-beli PREŽIVELI dramu
Crvena zvezda - Makabi, Foto: Starsport©

EVROLIGA 10. KOLO

Sjajna utakmica u Pioniru pripala košarkašima Zvezde

Objavljeno: 19:37h

Košarkaši Crvene zvezde su savladali ekipu Makabija rezultatom 69:68, u okviru 10. kola Evrolige.

Izabranici Duška Ivanovića su upisali treću uzastopnu pobedu u elitnom takmičenju, nakon što su u prethodna dva kola slavili protiv Asvela i Albe.

Sjajno su košarkaši Zvezde ušli u meč, bili su šuterski raspoloženi, pa je već razlika posle prvih deset minuta košarke iznosila +9 - 27:18.

KK Crvena zvezda, KK Makabi Tel Aviv, Evroliga

Crveno-beli su stali napadački u drugom delu druge četvrtine, ali to nije preterano uticalo na rezultat. Dobrom odbranom izabranici Duška Ivanovića sačuvali su prednost od 36:29 sve do kraja prvog poluvremena.

Na startu drugog poluvremena je viđena jako nervozna igra oba tima, pa čitavih pet minuta nije bilo poena.

Makabi je ranije prekinuo krizu, dok su crveno-beli bili u potpunom kontraritmu.

Međutim, posle Ivanovićevog tajm-auta je usledila povratnička serija crveno-belih.

U poslednjem periodu se razigrao Nemanja Nedović, ali mu je dobro parirao Lorenco Braun.

Imali su košarkaši Zvezde plus 8 na tri minuta pred kraj, ali nije moglo bez drame.

Istopio je Lorenco Braun osam poena prednosti koje je imala Crvena zvezda i tako doveo meč ponovo na jedan posed razlike (69:66).

Posle pogotka Sorkina, Vildosa je promašio trojku i tako ostavio Makabiju napad za pobedu.

Sjajnu odbranu je odigrala ekipa Zvezde, ali je Martin na nesrećan način izbacio loptu u aut. Međutim, nije bilo vremena za Makabi, Lorenco Braun je promašio šut za pobedu.

Nedović je sa 12 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, ispratio ga je Hasan Martin sa 11 poena i šest skokova. Ben Bentil je dodao devet poena, Luka Mitrović osam.

Sa druge strane sjajna partija bivšeg igrača Crvene zvezde Lorenca Brauna. Ubacio je 23 poena, uz sedam asistencija i šest skokova , dok je Sorkin odigrao meč karijere i upisao 16 poena, uz šest skokova.