TROJKA MICOVA REŠILA PARTIZAN: Posle velike drame, ekipa iz Podgorice je uspela da vrati seriju u Beograd!
Košarkaši Partizana, Foto: ABA Liga/Budućnost VOLI

polufinale aba lige

Kompletan tok utakmice možete pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 22:49h

Košarkaši Partizana izgubili su drugu utakmicu polufinala ABA lige protiv ekipe Budućnosti sa 72:71.

U jednoj čvrstoj i neizvesnoj utakmici, Budućnost je uspela da prvi put ove sezone pobedi Partizan i tako izbori treću utakmicu ove serije koja će se igrati u Beogradu.

Treba reći da se Partizan dosta mučio sa procentima šuta sa linije penala i da je to bilo od velikog značaja, ali i uprkos tome crno-beli su uspeli da se vrate u meč i to najviše odličnim šutem za tri poena.

Budućnost je imala u nekim momentima i dvocifrenu prednost, ali Partizan je uspeo da povede u poslednjem minutu meča. Međutim na kraju se ispostavilo da je junak meča bio Vladimir Micov koji je pogodio trojku tri sekunde pre kraja.

Najefikasniji u ekipi Aleksandra Džikića su bili Peri i Popović sa po 15 poena, dok je Kobs ubacio 13.

U timu Partizana Ledej je ubacio 28 poena, dok je Madar imao 9, a Lesor 8 poena.

IV ČETVRTINA

40. minut - Nastavlja Ledej svoj šou, crno-beli vode prvi put na meču - 69:67. Popović pogađa sa linije penala i sada je nerešeno - 69:69. Prvo je pogodio Mur, a potom je Micov dao trojku koja je rešila pobednika. U poslednjem napadu Partizan nije uspeo da dođe do pobede.

39. minut - Sjajni Ledej donosi izjednačenje Partizanu 67:67.

38. minut - Zagorac ubacuje trojku, Partizan je i dalje u igri - 65:62.

37. minut - Ledej ubacuje veoma bitne poene, sada je samo dva razlike - 61:59. Ali, odmah Peri daje neverovatnu trojku za 64:59.

36. minut - Alen Smailagić je fauliran, posle čega koristi dva bacanja za 61:57.

35. minut - Novi promašaj Pantera, dok je Popović siguran na drugoj strani - 61:54.

33. minut - Panter ima čak šest promašaja... Mnogo nedostaju Partizanu njegovi poeni na ovom susretu. Budućnost koristi nepreciznost gostiju, pa na drugoj strani povećava na 59:52.

32. minut - Petar Popović pravi probleme gostima, lako prolazi do koša i pogađa uz faul - 57:52. Nije pogodio dodatno slobodno bacanje, ali su njegovi saigrači uhvatili loptu.

31. minut - Nastavljaju crno-beli da pogađaju za tri, sada je to uradio Zek Ledej, koji je najefikasniji na utakmici - 55:52.

III ČETVRTINA

30. minut - Trojka Avramovića, a onda je Kobs pogodio uz zvuk sirene - 55:39.

28. minut - Nova trojka za Partizan, četvrta u ovoj četvrtini, pogodio je Smailagić - 51:45.

27. minut - Laki poeni Barovića posle asistencije Micova - 51:39. Sada Zagorac podađa otvorenu trojku - 51:42.

25. minut - Trojka Avramovića iz ćoška - 49:39.

23. minut - Na pola terena sudije procenjuju da je Zagorac faulirao Perija prilikom šuta, pa dobija tri slobodna bacanja. Pogodio je dva za 43:31.

22. minut - Vezuje Partizan dva uspešna napada na otvaranju treće četvrtine, pa je sada minus sedam - 38:31.

II ČETVRTINA

20. minut - Nastavlja se niz penala na ovoj utakmici... Aleksa Avramović je polovičan, pa sada Partizan šutira u tom segmentu 18-8. Rezultat je 33:27. Lošu završnicu su odigrali crno-beli, dozvolili su Popoviću da veže pet poena i da prvi put odvede Budućnost na plus 11. Na semaforu je na pauzi rezultat - 38:27.

19. minut - Zek Ledej popravlja promašaj Pantera i smanjuje na šest razlike - 31:25. Na asistenciju Kobsa, Nikolić je zakucao i vratio prednost Budućnosti na +8 - 33:25.

18. minut - Zakucava Koprivica posle asistencije Pantera. Kobs pogađa oba bacanja - 31:23.

17. minut - Posle serije promašaja na obe strane, Madar pogađa za dva - 27:21.

15. minut - Madar ubacuje dva poena, a na drugoj strani slobodno bacanje ubacuje Marko Jagodić Kuridža - 27:19.

13. minut - Džastin Kobs je fauliran, pa odlazi na liniju penala i pogađa oba - 26:17. Potom Smailagić gubi loptu.

12. minut - Sjajno zakucavanje Danila Nikolića za plus pet - 22:17. Edin Atić je precizan, ponovo je na semaforu plus sedam za domaće - 24:17.

11. minut - Barović ubacuje dva penala, a na drugoj strani Ledej je precizan za 20:17. Slovenac Gregor Glas ubacuje loptu u koš, ali pravi faul u napadu, pa rezultat ostaje - 20:17.

I ČETVRTINA

10. minut - Partizanu večeras baš i ne idu slobodna bacanja. Ponovo je učinak jedan od dva, ovog puta od strane Ledeja - 19:15.

9. minut - Kendrik Peri ubacuje dva slobodna bacanja, pa Budućnost ima plus sedam - 18:11. Prvu trojku za Partizan ubacuje Zek Ledej, koji je pogodio za 18:14.

8. minut - Mur ubacuje jedno slobodno bacanje od dva - 16:10. Ponovo igrači Partizana dolaze na liniju penala. Lesor je ovog puta polovično uspešan - 16:11.

7. minut - Vođstvo Budućnosti povećava Marko Jagodić Kuridža, koji donosi svom timu - 14:8. Dva bacanja za Ledeja, od kojih jedno koristi - 14:9.

6. minut - Neiskorišćeni napadi na obe strane, nakon čega ponovo put ka mrežici nalazi Džastin Kobs. Ovog puta pogodio je za tri - 12:6.

5. minut - Posle faula nad njim, Lesor odlazi na liniju penala. Oba puta je bio precizan pa je sada rezultat 9:6.

4. minut - U boljem ritmu su na početku domaći, dolaze do prednosti - 9:4. Prve poene upisao je Kobs.

3. minut - Madar je precizan, pa Partizan smanjuje na 7:4.

2. minut - Partizan gubi loptu, a Budućnost sa dva poena sa linije slobodnih bacanja odlazi na 7:2. Željko Obradović se već tada odlučio za izmenu, igru je napustio Kevin Panter koji je prethodno napravio grešku.

1. minut - Peri otvara utakmicu trojkom sa velike udaljenosti - 3:0.

Ovo će biti četvrti susret ove dve ekipe ove sezone, a interesantan podatak je da su sva tri otišla u korist crno-belih.

Partizan je slavio u prvom meču koji se igrao u utorak sa 82:66, i tako stigao na korak od plasmana u finale ABA lige, gde nije bio čak devet godina. Za to im je potrebna pobeda u Morači.

Sa druge strane Budućnost mora da slavi večeras ukoliko želi da seriju vrati u Beograd i tako sačuva šansu za plasman u finale u kom si bili u prethodna dva navrata u ABA ligi.

Kod Partizana su svi igrači na raspolaganju, dok Vili Rid je odavno završio sezonu u ekipi Budućnosti.

Sudijska trojka za ovaj meč je u sastavu: Damir Javor, Tomislav Hordov, Denis Hadžić.

Početak utakmice je zakazan za 20:45.