Dominantna i ubedljiva igra Partizana: Mogu li iz "dvokoraka" do FINALA ABA lige!
KK Partizan, Foto: Emilija Jovanović

ABA liga

Košarkaši Partizana slavili su u prvom polufinalnom meču ABA lige protiv Budućnosti - 82:66

Objavljeno: 08:46h

Reklo bi se da su gosti jedino na početku meča mogli da se nose sa crno-belima, koji su pokazali u ovom meču sve što je Željko Obradović tražio od svojih pulena. Požrtvovanost, oguljena kolena… Uz to su domaćini imali sjajne akcije.

Gosti iz Podgorice su imali šanse u ovom meču samo kada je koncentracija crno-belima opadala, ali nikako nisu uspevali da spuste prednost ispod devet poena, pošto bi crno-beli opet uzimali utakmicu u svoje ruke i dolazili do značajnije prednosti koju su održavali do kraja meča.

Ledej je bio najefikasniji u Partizanu sa 19 poena. Panter je dodao 13, Lesor 11, a Avramović 10.

Sili (16), Kobs (14) i Popović (12) su bili najzapaženiji u podgoričkoj ekipi.

Naredni meč na programu je 15. maja u podgoričkoj hali „Morača“ od 20.45.

Pored Bogdana Bogdanovića, meču u Pioniru su prisustvovao i Duško Vujošević koji se emotivno pozdravio sa trenerom Budućnosti Aleksandrom Džikićem.

P.S: Da ne zaboravimo da napomenemo da Partizan u ovoj sezoni uključujući i ovaj trijumf ima tri od tri protiv Budućnosti

1 / 7 Foto: Emilija Jovanović

IV četvrtina:

Sili pogađa trojku. Serijom u četvrtoj četvrtini, Partizan je osigurao pobedu i sada se samo čeka konačan rezultat

7. minut: 72:60

4-6. minut: Zagorac pogađa trojku - 10:0, Barović sjajnim zakucavanjem prekida seriju Partizana

1- 3. minut: Kako su završili treću, tako počinju četvrtu četvrtinu košarkaši Partizana - greškom u prenosu lopte. Popović trojkom prekida 0:0 u četvrtoj četvrtini. Dalas Mur uzvraća istom merom - trojkom.

III četvrtina:

10. minut: Madar gubi loptu u poslednjem minutu. Potom još jednu ali Avdić nije pogodio za trojku - zanimljiva završnica na kraju 61:49

7-8. minut: Ledej skoro bez greške igra ovaj meč, sjajno, nova trojka 52:42. SIli pogađa trojku, ne dozvoljava da se Partizan ponovo odlepi previše. Ledej dominira!

3-5. minut: Panter se kretao kao da će šutirati, odlučio se na lob pas pa je usledilo zakucavanje. Budućnost 3 pogođene od 20 pokušaja za tri poena. Peri zakucava što je izazvalo ljutnju Obradovića

1 - 3. minut: Trifunović sjajno utrčava, asistencija Koprivice. Smajlagić iz okreta, mek šut - 45:30

II četvrtina:

Koliko emocija Željko Obradović unosi u svaku utakmicu vidi se na svakom tajm-autu. Motiviše igrače koji su dobrom odbranom i naravno efikasnošću stigli do 41:28

7-8. minut: Ledej i Panter upisali su po dve trojke na meču. Micov uzvraća trojku - 36:22. Paner nova trojka sa devet metara

5-6. minut: Crno-beli su u dva navrata učinii da istekne napad gostima. Sjajna utakmica za sada Partizana - 31:19

4. minut: Ledej monsturozno zakucavanje - deseti poen. Sve ono što je Željko Obradović tokom sezone tražio od igrača videlo se u ovom napadu. požrtvovanost, "odrana kolena", sjajan koš kao šlag na tortu!

1-3 minut: Partizan dolazi do za sada maksimalnih +7 na meču. Iz dobre odbrane crno-beli dolaze u priliku da Avramović pogodi 2+1 - uspeva u tome

I četvrtina:

10. minut: Panter pogađa novu trojku za Partizan - 18:12

9. minut: Zek Ledej jedini šuterski raspoložen - dve trojke. Serijom od 11:2 crno-beli prave preokret - 15:12

8. minut: Lesor do sada 100% precizan sa linije penala - 9:12

6. minut: Zek Ledej sa osam metara - trojka kojom se Partizan vraća u igru - 10:7

4. minut: Kobs pogađa za ekipu Budućnosti, sedam poena gostiju, dok je Partizan u dosadašnjem toku meča upisao svega dva

2. minut: Jagodić-Kuridža pogađa trojku, prvi poeni na meču 0:3. Peri promašuje šut sa distance