JUVENTUS UKROTIO "VUČICU" I NASTAVIO USPON: Ščensni je heroj, odbranio je penal i sačuvao mrežu!

serija a, 8. kolo

Jedini gol na meču postigao je Moaz Kean

Juventus je sinoć u Torinu savladao Romu sa 1:0, u jednom od dva derbija osmog kola italijanske Serije A.

Gol za pobedu domaće ekipe postigao je Moaz Kean u 16. minutu, nakon što je iskoristio centaršut Matije de Šilja.

Roma je do izjednačenja mogla u 44. minutu, ali je udarac Žordana Veretua sa penala odbranio golman Vojčeh Ščensni.

Rimski klub nalazi se na četvrtom mestu Serija A sa 15 bodova, dok je Juventus sedmi sa bodom manje.

U sledećem kolu u novim derbijima, Juventus gostuje aktuelnom šampionu Interu, a Roma dočekuje vodeći Napoli.