PARTIZAN SLAVIO U KRUŠEVCU: Rikardo doneo pobedu sa penala o kome će se još pričati (FOTO)

superliga, 12. kolo

Ovo je treći poraz u nizu za ekipu Napretka

Objavljeno: 18:26h

Derbi meč 12. kola fudbalske Superlige Srbije odiigran je u Kruševcu gde je domaći Napredak ugostio ekipu Partizana.

Crno-beli pobedili su na kraju sa 1:0. Već u osmom minutu meča Partizan je došao do ozbiljne šanse za vođstvo, sam se pred praznim golom našao Rikardo Gomeš, kojeg je oborio Mitar Ćuković koji je zatim dobio direktan crveni karton, a crno-beli su dobili priliku da povedu iz penala.

Udarac Gomeša sa "bele tačke" zaustavio je golman Napretka Nikola Vasiljević, ali je nakon gledanja VAR-a utvrđeno da je Vasiljević ranije izašao sa gol linije, pa je penal ponovoljen. Gomeš je ovoga puta u 13. minutu bio precizan, i tako je doveo goste u prednost.

Zbog drugog žutog kartona gosti su u 54. minutu ostali bez Slobodana Uroševića. Do kraja meča nije bilo promene rezultata, pa je Partizan nastavio sa serijom bez poraza u šampionatu, i sada je na prvom mestu sa 31 bodom.

Tim iz Kruševca doživeo je treći uzastopni poraz i sada zauzima peto mesto sa 18 bodova. U sledećem kolu Partizan dočekuje Radnik iz Surdulice, a Napredak gostuje Voždovcu.