FRANCUSKA DOBILA PRVI VELIKI DERBI EP-a: VAR poništavao njihove pogotke, slavili autogolom NEMACA! (VIDEO)

euro 2020 - grupa f

Objavljeno: 23:40h

Čim je napravljen žreb za završni turnir Evropskog prvenstva u fudalu 2020. bilo je jasno da jedna grupa kvalitetom odskače od svih drugih i da će nam doneti tri velika duela.

Grupu F je pobedom otvorio branilac titule Portugal koji je u finišu slomio otpor Mađarkse i slavio sa čak 3:0. Tim je Selesao stavio pod pritisak druga dva giganta ove grupe.

Selekcije Francuske i Nemačke sastale su se u derbiju prvog kola grupne faze na Alijanc areni u Minhenu.

Ovo je bio njihov prvi duel u grupnoj fazi Evropskog prvenstva i pripao je aktuelnom svetskom prvaku (1:0).

Počeli su "Galski petlovi" bolje meč i pretili nekoliko puta pre vodećeg gola. Tada su sjajno kombinovali na desnoj strani, a ond aje Pogba izvrsno prebacio loptu na levi bok gde je sam ostao Ernandes.

Levi bek je tražio Mbapea u srcu šesnaesterca oštrim pasom, a Humels u nameri da to spreči zatresao sopstvenu mrežu.

1 / 5 Foto: EPA/Matthias Hangst

U nastavku je prva velika šansa viđena u 52. minutu kada je Rabio posle odlične akcije pogodio stativu, a samo dva minuta kasnije Gnabri je bio blizu izjendačenja.

U 66. minutu, Mbape je pokazao svoju magiju. Kao i protiv Bajerna pre nekoliko meseci u četvrtfinalu LŠ-a, zalomio je čuvare pa divno zavrnuo loptu uz samu suprotnu stativu pored nemoćnog Nojera.

Ipak, gol je poništen zbog ofsajda.

MNaknadno je Francuzima poništen još jedan gol, u 85. minutu, kada je Mbapea izbacio Pogba a ovaj nesebično proigrao Benzemu. Povratnik u reprezentaciju je zatresao mrežu, ali se posle intervencije VAR-a videlo da je zvezda PSŽ-a prethodno ipak bio u ofajdu.

Ipak, Nemci nisu uspevali da ozbiljnije zaprete i ostali su bez boda posle prvog kola. Francuzi, kao i lider grupe Portugal, imaju tri boda i načinili su veliki korak ka osmini finala.

II POLUVREME

90+6. minut - kraj utakmice.

90+2. minut - šest minuta nadoknade je odredio Grande del Sero. Pavar je dugo odugovlačio i nervirao domaće navijače. Dembele je zamenio Rabioa.

89. minut - Benzemu je zamenio Toliso. Tek prva izmena Dešana.

87. minut - Džan i Foland su u igri umesto Gintera i Gosensa.

85. minut - još jedan gol Francuske je poništen zbog ofsajda, posle intervencije iz VAR sobe! Mbape je bio u malom ofsajdu, a u toj kontri je sjajno proigrao Benzemu, ovaj zatresao mrežu, ali slavlje nije potrajalo...

78. minut - Mbape je, činilo se, pobegao Humelsu u kontranapadu, ali je loše iskontrolisao loptu, što je iskusni štoper iskoristio i čistim startom sprečio šut ka golu.

74. minut - Verner i Sane su zamenili Gnabrija i Haverca.

66. minut - Mbape je krunisao kontru fenomenalnim golom, ali je on poništen zbog ofsajda.

59. minut - Pavar je otklonio opasnost posle centaršuta, ali ga je zaleteli Gosens telom pogodio u glavu i ozbiljno uzdrmao. Srećom, desni bek "Gala" je u redu.

56. minut - sada je istrčali Ljoris zaustavio Gnabrija, Nemci sve više pritiskaju.

54. minut - sada najbolja prilika za Elf - Gosens je odlično centrirao i pronašao Gnabrija koji je zahvatio volej, ali posle "žabice" lopta je preskočila gol.

52. minut - odlična akcija Francuza, Rabio je imao mnogo prostora po levoj strani, ali je izgubi oravnotežu pri šutu i pogodio bližu stativu, lopta se odbila u gol-aut. Najbolja šansa ne računajući gol.

46. minut - Francuzi su krenuli sa centra na startu drugog dela.

1 / 6 Foto: EPA/Kai Pfaffenbach

I POLUVREME

45+1. minut - kraj prvog poluvremena.

40. minut - rvali su se uz aut-liniju fudbaleri Bajerna, Ernandes i Kimih. Francuz je dobio nehotičan udarac nogom po licu, a Nemac prvi žuti karton na utakmici.

38. minut - iznenada se ukazala prilika Nemcima, ali prvo Gnabri a onda i Gundoan nisu dobro zahvatili loptu u šesnaestercu protivnika.

27. minut - Nemci su uspostavili ravnotežu, ali ne uspevaju da stvore baš izglednu priliku. Kros je loše šutirao iz slobodnog udarca.

22. minut - Miler je već zapretio na drugoj strani. Udarac glavom nije bio dovoljno precizan.

20. minut - GOL - Pogba je sjajno pronašao Ernandesa na levoj strani, imao je višak prostora bek i ubacio je oštru loptu. Humels je želeo da spreči da ona dođe do Mbapea, ali je poslao u sopstvenu mrežu - 1:0!

17. minut - odlična kontra "Gala" završena je dobrim šutem Mbapea sa levog krila, Nojer je dobro odbranio.

15. minut - Francuzi sve bolje kombinuju. Pavar je poslao oštru loptu u peterrac, ali je Ginter odbio u korner. Posle istog, Pogba je sa pet metara promašio gol udarcem glavom.

4. minut - Humels je glavom poslao loptu preko gola Francuske posle centaršuta Krosa iz slobodnog udarca.

Aktivista Grinpisa je malo odložio utakmicu...
Aktivista Grinpisa je malo odložio utakmicu...foto: EPA/Alexander Hassenstein

1. minut - utakmica je počela napadom domaćina.

SASTAVI:

Francuska: Ljoris – Pavar, Varan, Kimpembe, Ernandes – Kante, Pogba, Rabio – Grizman, Mbape, Benzema.

Nemačka: Nojer – Ginter, Humels, Ridiger – Kimih, Gosens, Gundoan, Kros – Miler, Haverc, Gnabri

Sudija: Karlos Grande del Sero (Španija)