PORTUGALCI ZA DESET MINUTA UNIŠTILI MAĐARE! Ronaldo sa dva gola na utakmici ušao u istoriju evropskog fudbala

euro-grupa f

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 23:39h

Portugalci su sa 3:0 savladali Mađarsku u prvoj utakmici grupe F na EURU.

Samo je deset minuta bilo potrebno da Portugal pobedi Mađarsku na utakmici prvog kola grupe F.

Prvo je u 84. minutu bio strelac Rafael Gereiro. Drugi je bio posle samo sva minuta kada je Ronaldo posle penala pogodio za svoj prvi gol na meču.

Kristijano Ronaldo

Treći za Portugal, a drugi za Ronalda je bio pred sam kraj kada je posle sjajne akcije sa Rafom Silvom.

Pre toga su Portugalci bili bolji imali više prilika, ali nikako nisu uspeli da probiju barijeru.

EURO 2020

Mađarima je i poništen gol u 80. minutu, kada je Šen bio u ofsajdu.

Kraj utakmice

II POLUVREME

90+2. minut - GOL ZA PORTUGAL 0:3! Kristijano Ronaldo. Sjajna akcija njega i Rafe Silve koja je krunisana na pravi način.

86. minut - GOL ZA PORTUGAL 0:2! Kristijano Ronaldo. Posle penala koji je skrivio Orban. A Ronaldo je uspeo da postigne svoj 105. gol za Portugal.

84. minut - GOL ZA PORTUGALCE 0:1! Rafael Gereiro! Iskoristio je pas i našao se na pravom mestu u kazenom prostoru, gde je sa nekih 16 metara pogodio donji levi ugao gola Mađara. Ali je u mnogome pomogao Orban.

80. minut - Uvodi Santoš sve moguće snage, Andre Silva i Renato Sančez su ušli, oni su zamenili Karvalja i Žotu.

80. minut - Poništen je gol Mađara, jer je Šen posle prijema lopte bio u ofsajdu.

78. minut - Dvosrtuka izmena kod Mađarske: igru su napustili Šalaj i Klajnhajsler, dok su ih zamenili Šen i Siger.

76. minut - Sumljiva situacija pred golom Mađara, loptu koju je prihvati Ronaldo je rukom sklonio Fiola. Odmah je Kristijano se bunio kod sudije, koji je posle imao vezu sa VAR-om, ali je odlučeno da se ne svira penal.

EURO 2020

75. minut - Novi pokušaj Salaija koji je šutirao iz velike daljine, ali je to bio lak posao za Patrisija.

73. minut - Opasna kontra Mađara! Počeo je Šalai uposlio Klajnhaslera na desnoj strani, ovaj odmah centritao ali je loše loptu zahvatio Salai.

71. minut - Prva izmena kod Portugala, Bernarda Silvu je zamenio Andre Silva.

69. minut - Šalai je loše zahvatio loptu u kaznenom i lopta je otišla pored gola.

68. minut - Najbolja šansa za Portugal u drugom. Šutirao je Bruno, gađao donji desni ugao,ali je lepo intervenisao Gulači i loptu poslao u korner, iz kog nije Portugal imao novu priliku.

EURO 2020

65. minut - Prva izmena na utakmici i to kod Mađarske. Šefer se umorio i svoje mesto na terenu ustupio Negu.

63. minut - Izborio se Šalai za loptu koju je prosledo ka Šeferu, međutim ovaj se nije najbolje snašao i lagano mu je oduzeo Danilo. Koji nije naseo na fintu mladog Mađarskog fubdalera.

58. minut - Sada vidimo i prve "varnice" na terenu i žustru raspravu Dijaša i Salaija, koju je brzo smirio Čakir. Treba napomenuti da štoper Sitija već ima žuti karton.

57. minut - Nakon što je Šefer izgubio loptu, na nju je naleteo Šalai koji je šutirao pravo u Patrisija.

EURO 2020

52. minut - Novi faul nad Bernardom Silvom koji od početka drugog poluvremena dobija sve veće batine.

50. minut - Šutirao je Salai iz daljine, nije imao problema Patrisijo.

47. minut - Pokušaj Pepea posle kornera sa desne strane, ali je Gulači uspeo da odbrani.

45. minut - Startovalo je drugo.

I POLUVREME

45+1. minut - Poluvreme na Puškaš areni, nismo videli mnogo šansi. Najbolju je imapo Ronaldo pred kraj. Dok su Mađari zapretili preko Šalaija. Ipak su više koncentrisani na odbranu svog gola.

43. minut - Kakav promašaj Ronalda, koji je posle lopte koja je upućena sa leve strane, šutirao sa pet metara i loptu poslao preko gola.

40. minut - Probio je Semedo po desnoj strani poslao loptu u kazneni gde je Žota odmah po prijemu lopte šutirao iz okreta ali je odbranio Gulaši.

37. minut - Prvi žuti na utakmici je dobio Ruben Diaš.

EURO 2020

35. minut - Oduzeo je Šefer loptu, uposlio Salaija koji bio opkoljen Portugalcima, i uspeo je da izbori faul. Posle prekida je Šalai šutirao glavom ka golu Portugala,ali je lopta išla pravo u Patrisija.

30. minut - Sjajan centaršut Silve, Ronaldo je skočio i glavom šutirao pored gola.

EURO 2020

26. minut - Oduzeo je Ronaldo loptu Mađarima, uposlio Bernanrda Silvu koji je krenuo ka golu, ali je sjajno intervenisao Orban koji je isčeprkao loptu, bez faula.

23. minut - Izgubio je Bruno Fernandeš loptu na, ali je morao onda da seče faulom Šafera. Srećom po njega nije dobio karton.

19. minut - Jedna dubinksa lopta Pepea ka Ronaldu, Kristijano je prihvatio i šutirao, ali je ipak podignuta zastavica da je Kristijano u ofsajdu.

16.minut - Sudar u vazduhu Fiole i Semeda, srećom da se posle toga niko nije povredio i utakmica se brzo nastavila.

13. minut - Igra se pred Mađarskim golom, Portugal traži put ka golu domaćina sada nije prošla kombinacija sa Gererom.

EURO 2020

12. minut - Informacija koja može interesovati sve navijače Partizana, jeste da Filip Holender nije ni na klupi.

8. minut - Nakon prekida sa desne strane Žota je šutirao preko gola.

5. minut - Prvi pokušaj Portugalaca, Žota se izborio za loptu pored tri igrača Mađarske, šutirao ali je Gulaši odbranio. A treba reći da je imao na drugoj strani slobodnog Ronalda kome nije dodao loptu.

1. minut - Kako je Pepe "prljav" igrač dokazao je posle prvog starta na utakmici, kada je udario posle kontakta protivničkog igrača.

Utakmica je počela, prvi sa centra su krenuli fudbaleri Mađarske.

SASTAVI

MAĐARSKA (3-5-2): Gulači – Botka, Orban, At. Salaj – Lovrenčič, Klejnhajzler, Nađ, Šafer, Fiola, Šalaj, Salaj.

PORTUGALIJA (4-3-3): Patrisio – Semedo, Dijaš, Pepe, Gereiro – Danilo, Karvaljo, Fernandeš, – Ronaldo, Žota, B. Silva.

Utakmica koja otvara današnji program na EURU je susret Mađarske i aktuelnog prvaka Evrope, reprezentacije Portugala.

Igra se na Puškaš areni u Budimpešti i to pred punim stadionom što smo dugo želeli da čujemo posle svih ovih dešavanja poslednjih godinu dana. Što će predstavljati veliki vetar u leđa domaćinima.

Mađarskoj je ovo četvrto učešće na Evropskom prvenstvu poslednji put je bilo dobro jer su stigli do osminefinala gde su poraženi bili od Belgije. A do ovog EURA su stigli preko plej ofa gde su prvo eliminisali prvo Bugarsku, pa onda Island.

Portugalci na drugoj strani na ovaj EURO stižu kao aktuelni prvaci Evrope, i dalje se pamti veliko finale u Parizu protiv Francuske i gol Edera, takođe i povredu Kristijana Ronalda na samom startu utakmice. Izabranici Fernanda Santoša su do ovog prvenstva Evrope stigli tako što su bili drugi u grupi B gde je bila i Srbija.

Ovo će biti četvrti susret ove dve reprezentacije, a u prethodnih tri Portugal je slavio dva puta, dok je jednom bilo nerešeno.

Glavni sudija na ovoj utakmici će biti Turčin Čunejt Čakir.