RONALDO ODMAH ISPISAO ISTORIJU: Protiv Mađarske je postavio 3 nova rekorda, a juri i 1 VELIKI! (VIDEO)

euro 2020 - grupa f

Objavljeno: 23:39h

Golom iz penala u 87. minutu utakmice sa Mađarskom u prvom kolu Grupe F Evropskog prvenstva, pa onda još jednim u drugom minutu nadoknade, Kristijano Ronaldo je overio pobedu Portugala (3:0) kojom su započeli odbranu titule.

Ali, napadač Juventusa je tako ujedno postao najbolji strelac u istoriji EP-a jer mu je to 11. gol na završnim turnirima. Pre ovog meča je delio prvo mesto sa Mišelom Platinijem (9).

Ujedno je postao prvi fudbaler koji je zaigrao na pet završnih turnira, ali i dao gol na svakom od pet EURO-a na kojima je igrao. Dalje, stigao je do 106. gola za nacionalni tim, samo tri manje od rekordera, Iranca Alija Daeija.

Koje sve rekorde CR7 već drži kada je EURO u pitanju, a koje još može da obori, pročitajte ovde.