MAKSIMOVIĆ I HETAFE BEŽE OD SEGUNDE: Atletiko izgubio, Barsa može da ga prestigne, a i SEVILJA je blizu! (VIDEO)

primera, 32. kolo

Danas se igra ukupno pet utakmica ovog kola

Fudbaleri Hetafea pobedili su danas na gostujućem terenu Uesku sa 2:0, u utakmici 32. kola španske Primere.

Dvostruki strelac bio je Enes Unal, koji je golove postigao u 20. i 52. minutu utakmice.

Nemanja Maskimović je igrao do 88. minuta za goste.

Hetafe je osvojio važne bodove u borbi za opstanak, posle osme pobede u Primeri zauzima 15. mesto na tabeli sa 34 boda i ima pet bodova više, ali i utakmicu više od Valjadolida, koji je prvi u zoni ispadanja.

Ueska je pretrpela 16. poraz i pretposlednja je na tabeli sa 27 bodova.

Fudbaleri Barselone pobedili su danas na gostujućem terenu Viljareal sa 2:1.

Viljareal je poveo u 26. minutu golom Samuela Čukvuezea, a preokret i pobedu Barseloni doneo je dvostruki strelac Antoan Grizman. Francuski napadač izjednačio je u 28. minutu, a pobedonosni pogodak postigao je u 35. minutu.

Viljareal je utakmicu završio sa desetoricom, pošto je Manu Trigeros u 65. minutu dobio crveni karton.

Barselona sada ima 22 pobede i treća je na tabeli sa 71 bodom, koliko ima i drugoplasirani Real Madrid, ali katalonski klub ima i utakmicu manje. Prvi je Atletiko Madrid sa 73 boda iz 32 utakmice.

Viljareal je pretrpeo drugi uzastopni poraz, ukupno osmi u ligi i sedmi je na tabeli sa 49 bodova.

Fudbaleri Sevilje pobedili su Granadu sa 2:1. Golove za domaćina su postigli Rakitić u 16. minutu iz penala i Okampos u 53. Za goste, strelac utešnog gola sa bele tačke u 90. minutu bio je iskusni Soldado.

Sevilja je vezala pet pobeda i četvrta je na tabeli sa 70 bodova.

Po bod više imaju Real Madrid i Barselona, dok Atletiko sa 73 vodi na tabeli.

Granada je prekinula niz od dve pobede i osma je u španskom prvenstvu sa 42 boda.

Bod manje ima Selta, koja je rezultatom 2:1 pobedila ekipu Osasune. Strelci su bili Aspas u 42, Muriljo u 64. minutu, i tores i zpenala za goste u 77. minutu.

Osasuna je na 10. mestu sa 40 bodova.

Bilbao je napravio piznenađenje i savladao lidera Atletiko sa 2:1 (1:1).ž

Strelci za Baskijce bili su Berenger u osmom minutu i Martines u 86. Pre toga je Stefan Savić izjednačio na 1:1, ali "Jorgandžije"! nisu osvojile ni bod i sada imaju samo dva boda više na vrhu od reala i Barselone koja ima meč manje.

Nije daleko ni Sevilja, ima samo tri boda manje od lidera.