BRAŠANAC DOBIO RAČIĆA: Sevilji tri boda, Gudelj ušao u finišu, Real će prenoćiti na vrhu!

31. kolo, primera

Fudbaleri Sevilje pobedili su večeras na gostovanju ekipu Levantea sa 1:0, u meču 31. kola španske Primere.

Jedini gol na meču postigao je Jusef En-Nesiri u 53. minutu.

Srpski fudbaler Nemanja Gudelj ušao je u igru u 86. minutu za ekipu Sevilje.

Sevilja je treća na tabeli Primere sa 67 bodova, dok je Levante na 12. mestu sa 38 bodova.

Osasuna je na svom terenu sa 3:1 pobedila Valensiju.

Havijer Martines-Kalvo je u 13. minutu doveo domaći tim u vodjstvo, Kevin Gameiro je izjednačio u 30. minutu, a dva minuta kasnije Džonatan Kaleri je vratio prednost Osasuni. Konačan rezultat postavio je Roberto Tores u 67. minutu sa penala.

Uroš Račić igrao je do 52. minuta za Valensiju, dok je Darko Brašanac u igru za ekipu Osasune ušao u 74. minutu.

Osasuna je osma sa 40 bodova u Primeri, a Valensija je na 14. mestu sa 35 bodova.

Desektovani Real Madrid je slavio na gostovanju u Kadizu, možda i puno lakše od očekivanog. Završeno je 0:3.

Zbog svih dešavanja proteklih dana i osnivanja, a zatim i suspendovanja Superlige Evrope ekspedicija Reala je sasvim očekivano imala vatren doček koji su pripremili navijači Kadiza, ali na sreću sve se završilo bez većih incidenata.

Kraljevi u svom timu imaju Karima Benzemu koji je i večeras bio junak svog tima, a ujedno je ispisao i istoriju.

Gosti iz Madrida su sve rešili u prvom poluvremenu. U razmaku od 10 minuta postigli su tri gola. Benzema je počeo i završio seriju, a drugi gol je delo Odriazole i to na asistenciju sjajnog Francuza.

Osvajanje celog plena u Kadizu znači da će Real prenoćiti na prvom mestu. Sada ima 70 bodova baš kao i Atletiko Madrid, ali je gol-razlika na strani Kraljeva.

Jorgandžije će u četvrtak protiv Hueske imati priliku da vrate prvo mesto. Situaciju dodatno može zakomplikovati i Barselona koja dočekuje Hetafe.

Fudbaleri Betisa i Atletik Bilbaa odigrali su večeras nerešeno 0:0.

Betis je od 11. minuta igrao sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Nabil Fekir.

Betis je peti sa 49 poena, dok je Atletik Bilbao sa 38 bodova na 10. poziciji.

U narednom kolu, Betis će gostovati Real Madridu, dok će Bilbao dočekati Atletiko Madrid.

Fudbaleri Alavesa pobedili su večeras na svom terenu Viljareal sa 2:1.

Strelci za Alaves bili su Hose Hoselu u 17. i Edgar Mendes u 80. minutu.

Gol za Viljareal postigao je Pako Alkaser u 50. minutu.

Alaves je zabeležio sedmu pobedu u prvenstvu i sa 30 bodova zauzima 16. mesto, dok je Viljareal šesti sa 49 poena.

U narednom kolu, Alaves će gostovati Valensiji, dok će Viljareal dočekati Barselonu.

U istom terminu, Elče i Valjadolid su odigrali nerešeno 1:1.

Poveo je Elče golom Fidela u 22. minutu, da bi Valjadolid izjednačio preko Lukasa Olaza u 86. minutu.

Elče je 19. sa 27 poena, dok je Valjadolid 17. sa poenom više.

U narednom kolu, Elče će dočekati Levante, dok će Valjadolid ugostiti Kadiz.