ATLETIKO ČUVA VRH: Pobede Granade i Sosijedada, Barselona na krilima Mesija drži priključak za titulu!

31. kolo, primera

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su večeras na svom terenu Uesku sa 2:0, u 31. kolu španske La Lige.

Golove za Atletiko postigli su Anhel Korea u 39. i Janik Karasko u 81. minutu.

Atletiko je prvi sa 73 poena, tri više od drugoplasiranog Real Madrida, dok je Ueska 18. sa 27 bodova.

U narednom kolu, Atletiko će gostovati Atletik Bilbau, dok će Ueska dočekati Hetafe.

Fudbaleri Granade pobedili su večeras na svom terenu Eibar sa 4:1.

Strelci za Granadu bili su Roberto Soldado u 21. i 77, Antonio Puertas u 37. i Kenedi u 81. minutu.

Jedini gol za Eibar postigao je Kike u 64. minutu.

Granada je osma sa 42 poena, dok je Eibar sa 23 boda na poslednjem 20. mestu.

U narednom kolu, Granada će gostovati Sevilji, dok će Eibar dočekati Real Sosijedad.

U istom terminu, Real Sosijedad je kao domaćin pobedio Seltu sa 2:1, golovima Portua 25. i Adnana Januzaja u 39. minutu.

Strelac za Seltu bio je Hugo Malo u 22. minutu.

Sosijedad je peti sa 50 poena, dok je Selta 12. sa 38 bodova.

Selta će u narednom kolu dočekati Osasunu.

Fudbaleri Barselone uspeli su da savladaju Hetafe sa 5:2 i tako ostanu u trci za titulu.

Katalonski klub uspeo je da dođe do važne pobede. Getafe je večeras pružio dobar otpor, ali nisu uspeli da pomrse račune Barseloni.

Strelci za tim sa Kamp nou bili su Mesi u osmom i 33. minut, Arauho u 87., Grizman u 90+5, dok je treći na meču pogodak autogol Čakla u 28. minutu.

Sa druge strane pogotke za Hetafe je izjednačio u 12. minutu autogolom Lengleta, dok je Unal sa penala postigao drugi pogodak u 69. minutu,

Barselona je treća sa 68 bodova i ima pet bodova, ali i utakmicu manje u odnosu na lidera Atletiko Madrid. Hetafe je na 15. mestu sa 31 bodom.