ATLETIKO I DALJE POSRĆE, REAL I BARSA MU DIŠU ZA VRATOM: Brašanac uzeo ceo plen, Sosijedad ispustio pobedu! (VIDEO)

Primera, 30. kolo

Lider Atletiko bi mogao opet da pobegne Realu i Barsi pobedom u Betisu

Fudbaleri Osasune pobedili su danas na gostovanju Viljareal sa 2:1, u meču 30. kola španske Primere.

Gosti su poveli u 64. minutu golom Džona Monkajole, a šest minuta kasnije Viljareal je izjednačio autogolom Davida Garsije.

Pobedu ekipi iz Pamplone doneo je hrvatski napadač Ante Budimir u 74. minutu.

Za goste je ceo meč odigrao srpski fudbaler Darko Brašanac.

Na tabeli Primere Viljareal je sedmi sa 46 bodova, dok je Osasuna na 13. mestu sa 34 boda.

Valensija i Real Sosijedad, odigrali su berešeno 2:2 (0:2)..

Valensija je mogla da povede u 29. minutu, ali je Karlos Soler promašio jedanaesterac. Sosijedad je posle toga, u 33. minutu poveo golom Andera Gevare, a prednost je u 45. minutu udvostručio Aleksandar Isak.

Domaći su smanjili zaostatak u 60. minutu kada je gol iz jedanaesterca postigao Danijel Vas, a izjednačio je Gabrijel Paulista u 73. minutu.

Valensija je utakmicu završila sa desetoricom, pošto je u 80. minutu drugi žuti karton dobio Maksimilijano Gomes.

Sosijedad je posle 11. remija u ligi peti na tabeli sa 47 bodova. Valensija je 10. put odigrala nerešeno u zauzima 13. mesto sa 34 boda.

Fudbaleri Granade pobedili su večeras u gostima Valjadolid sa 2:1, u 30. kolu španske La Lige.

Poveo je Valjadolid golom Fabiana Orelana iz penala u 41. minutu, da bi izjednačenje i pobedu Granadi doneli Horhe Molina i Kvini golovovima u 78. i 86. minutu.

Granada je zabeležila 11. pobedu u prvenstvu i sa 39 poena zauzima devetu poziciju, dok je Valjadolid 17. sa 27 bodova.

Betisa i Atletiko Madrida odigrali su večeras nerešeno 1:1, u 30. kolu španske La Lige.

Poveo je Atletiko u petom minutu golom Janika Karaska, da bi Betis izjednačio golom Kristijana Tela u 20. minutu.

Betis je šesti sa 47 poena, dok je Atletiko prvi sa 67 bodova.