ATLETIKO DO VRHA NAPUNIO MREŽU DMITROVIĆA! Gudelj Brašanac pobedili, Račić asistirao za remi, Hetafe odoleo Realu

33. kolo la liga

Do kraja dana nam slede još četiri duela

Objavljeno: 23:10h

Fudbaleri Sevilje pobedili su danas na gostovanju ekipu Real Sosijedada sa 2:1, u meču 33. kola španskog prvenstva.

Domaći tim je poveo u petom minutu golom Karlosa Fernandesa, a Sevilja je do preokreta došla golovima Fernanda u 22. i Jusefa En Nesirija u 24. minutu.

Za ekipu Sevilje je od 77. minuta igrao srpski fudbaler Nemanja Gudelj.

Na tabeli španske Primere Sevilja je četvrta sa 64 boda, dok je Sosijedad peti sa 47 bodova.

Osasuna je na svom terenu pobedila ekipu Elčea sa 2:0.

Enrike Barha je doveo ekipu iz Pamplone u vodstvo u 38. minutu, a konačan rezultat je autogolom postavio Dijego Gonsales u 68. minutu.

Vezni igrač Darko Brašanac odigrao je ceo meč za domaću ekipu.

Osasuna se nalazi na 12. mestu sa 37 bodova, a Elče je na 18. mestu u zoni ispadanja, sa 26 bodova.

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su danas na svom terenu ekipu Eibara sa 5:0, u meču 33. kola španske Primere.

Domaći tim je u vodstvo doveo Anhel Korea u 42. minutu, a isti igrač je dva minuta kasnije postigao drugi gol za madridski tim.

U nastavku meča golove su postigli Janik Karasko u 49. minutu i Markos Ljorente u 53. i 68. minutu.

Za ekipu Eibara ceo meč je branio srpski reprezentativac Marko Dmitrović.

Atletiko se nalazi na prvom mestu Primere sa 70 bodova, dok je Eibar na poslednjem mestu sa 23 boda.

Alaves je na domaćem terenu savladao Uesku sa 1:0.

Gol za pobedu baskijskog tima postigao je Rodrigo Batalja u 85. minutu.

Alaves je na 16. mestu sa 27 bodova, dok je Ueska sa istim brojem bodova na 17. mestu.

FudbaleriBetisa i Valensije odigrali su večeras u Sevilji nerešeno 2:2, u meču 33. kola španske Primere.

Domaći tim je poveo golom Nabila Fekira u 12. minutu, da bi u 22. minutu Gonsalu Gedeš doneo izjednačenje Valensiji, na asistenciju srpskog fudbalera Uroša Račića.

Serhio Kanales je u 42. minutu ponovo doveo u vodstvo ekipu Betisa, ali je Karlos Soler u 61. minutu golom sa penala doneo bod gostima.

Račić je za Valensiju igrao do 82. minuta.

Na tabeli Primere Betis je peti sa 48 bodova, a Valensija je na 14. mestu sa 35 bodova.

Kadiz i Selta odigrali su večeras nerešeno 0:0.

Za ekipu Kadiza do 68. minuta igrao je srpski igrač Filip Malbašić.

Selta je na 10. mestu sa 38 bodova, dok je Kadiz na 13. mestu sa 36 bodova.

Fudbaleri Hetafea i Real Madrida odigrali su večeras nerešeno 0:0, u 33. kolu španske La Lige.

Hetafe je 15. sa 31 bodom, dok je Real sa 67 poena na drugom mestu.

U narednom kolu, Hetafe će gostovati Barseloni, dok će Real gostovati Kadizu.

U istom terminu, Viljareal je u gostima pobedio Levante sa 5:1.

Golove za Viljareal postigli su Serhio Postigo autogol u devetom,Đerar Moreno u 13, Samjuel Čikvueze u 63. i 75. i Ruben Vezo autogol u 72. minutu.

Strelac za Levante bio je Mikael Malsa u 21. minutu.

Viljareal je peti sa 49 poena, dok je Levante sa 38 bodova na devetom mestu.

Viljareal će u narednom kolu gostovati Alavesu, dok će Levante dočekati Sevilju

LaLiga, 33. kolo:

Subota

Real Sosijedad – Sevilja 1:2 (Fernandes 5 ;Fernando 22, En Nesiri 24

Osasuna – Elče 2:0 (Barjha 38 ;Gonsales 68ag) Alaves – Ueska 1:0 (Batalja 85) Atletiko Madrid – Eibar 5:0 (Korea 42, 44, Karasko 49, Ljorente 53, 68)

Betis – Valensija 2:2 (Fekir 12, Kanales 42 ; Gedeš 22, Soler 61)

Kadis – Selta 0:0 (Malsa 21 ; Postigo ag9, Moreno 13, Čukvueze 63, 75, Vezo 72ag)

Levante – Viljareal 1:5

Hetafe – Real Madrid 0:0