PREOKRET ARSENALA U DERBIJU SEVERNOG LONDONA: Lamela heroj pa tragičar! Petarda Lestera, minimalac "Đavola" (VIDEO)

premijer liga, 28. kolo

Fudbaleri Brajtona, savladali su Sautempton na Sent Merisu rezultatom 2:1 (1:1)

Arsenal je posle preokreta dobio derbi severnog Londona protiv Totenhema, 2:1 (1:1) u okviru 28. kola Premijer lige.

"Tobdžije" su na svom Emirejtsu bolje počele susret, ali nisu iskoristile nekoliko izglednih prilika u prvih pola sata igre. Smit-Rou je pogodio prečku, Soareš stativu, a onda je stigla kazna.

Erik Lamela je zamenio povređenog Sona u redovima gostiju, a u 33. minutu je postigao prelep pogodak "rabonom", i to je loptu ka mreži poslao kroz noge Tomasa Partija.

Arsenal ipak nije stao sa napadima i izjednačio je u 44. minutu golom Martina Edegora na asistenciju Tirnija.

U drugom poluvremenu su opet domaći počeli bolje i stigli do preokreta golom Aleksandra Lakazeta sa bele tačke u 64. minutu. Francuz je i iznudio penal nakon starta Davinsona Sančesa.

"Spursi" su ostali sa igračem manje u 76. minutu, a Lamela je od junaka postao tragičar jer je dobio dva žuta kartona za samo sedam minuta.

Tek tad su gosti zaigrali ofanzivnije, ali nisu mogli do izjednačenja. Najbolju priliku su imali kada je Kejn iz slobodnog udarca pogodio stativu, na odbitak natrčao Sančes ali je njegov pokušaj glavom fenomenalno odbranio Gabrijel i glavom skrenuo loptu koja je išla u praznu mrežu.

Kapiten domaćih Pjer-Emerik Obamejang je ostao na klupi kao kazna što je zakasnio na sastanak ekipe pred derbi.

Arsenal sada ima 41 bod, ali je tek deseti, a Totenhem sedmi sa 45 bodova.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su večeras na svom terenu Vest Hem sa 1:0 (0:0).

Junajted je do pobede stigao autogolom Krejga Dosona u 53. minutu.

Mančester je 16. pobedom u prvenstvu zadržao drugu poziciju sa 57 poena, dok je Vest Hem na petom mestu sa 48 bodova.

U narednom kolu, Mančester će dočekati Brajton, dok će Vest Hem gostovati Vulverhemptonu.

U derbiju južnog Londona, ekipa Brajtona, savladala je Sautempton na Sent Merisu rezultatom 2:1 (1:1).

Gosti su poveli preko štopera Danka, koji je glavom postigao gol, nakon asistencije Grosa iz kornera u 16. minutu.

U 27. minutu, nakon akcije dugačke akcije i pokušaja stvaranja izgledne pozicije, Vord Praus je centrirao sa desne strane, a tu loptu glavom Bertand spušta to Adamsa, koji je iskosa sa desne strane šutirao iz prve i izjednačio.

Konačan rezultat, postavio je Trosard u 56. minutu. Lalana je sjajno uočio Velbeka, koji je proigrao iz prve Trosarda. On je stvorio poziciju za šut i postigao efektan gol.

Nakon ovog meča, Brajton se nalazi na 16. mestu sa 29 osvojenih bodova, dok je Sautempton na 14. mestu sa 33 boda.

Lester siti je na svom terenu demolirao fenjeraša Šefild junajted - 5:0 (1:0).

Prvo poluvremen nije nagiveštavalo potop gostiju koji je usledio u nastavku. "Lisice" su ih probile u 39. minutu golom Kelečija Iheanača.

Nigerijac je u drugom delu igre postigao još dva gola, u 69. i 78. minutu, i stigao do het-trika.

Pre toga, strelac je bio i Ajoze Peres u 64. minut. Konačan rezultat autogolom je postavio Ampadu u 80. minutu.

Lester je drugi na tabeli sa 56 bodova, a Šefild na dnu sa samo 14 osvojenih bodova i praktično prežaljen kada je u pitanju borba za opstanak.