MITAR SE VRATIO, FULAMU BOD S IGRAČEM MANJE: Everton gurnuo Arsenal još bliže zoni ispadanja, Siti se provukao

Nekima nije padalo na pamet na početku sezone, ali čini se da će Arsenal i Fulam zajednički da se bore za opstanak

Objavljeno: 23:46h

Fulam se čupa i rukama i nogama iz opasne zone, a njegov gradski rival Arsenal sve više tone ka njoj.

Još jedno hororično subotnje popodne za navijače "tobdžija" čiji je voljeni tim popio još jednu šamarčinu u Premijer ligi i nastavio niz u mečeva u kojima nije osetio slast pobede na 7.

Everton je čini se rutinski savladao 2:1, pa usudićemo se u ovom trenutku da kažemo nekada veliki engleski tim, čiji igrači svojim igrama i treneri, ne samo ove, nego u poslednjih nekoliko sezona samo srozavaju njegov ugled.

Svi golovi su pali u prvom poluvremenu, a mreža gostiju iz Londona se zatresla najpre u 22. minutu kada je Rob Holding pogodio sopstveni gol.

Nikola Pepe je ipak u 35. minutu uspeo da izjednači, ali je u poslednjem minutu prvog poluvremena Jeri Mina vratio prednost "karamelama" koje su uspele potom u drugih 45 minuta sa sačuvaju svoju mrežu netaknutom.

A kad već pomenusmo Fulam, "kolibari" su uspeli u gostima u Njukaslu u poslednjem meču dana da izbore remi 1:1, iako su imali igrača manje celih pola sata.

Aleksandar Mitrović se posle duže vremena našao u startnoj postavi, ali nije postigao gol, već je vođstvo njegovom timu doneo Riči autogolom u 42. minutu.

"Svrake" je poraza spasio Vilson u 64. minutu sa penala nakon što je prethodno Andersen dobio crveni karton. Da ne zaboravimo da pomenemo da je Fulam možda i oštećen za penal u 95. minutu kad je Klarka pogodila lopta u ruku.

Mančester Siti se i dalje muči da dođe do bodova, te je jasno da mnogo stvari škripi u ekipi Pepa Gvardiole.

"Građani" su uspeli uz tešku muku da minimalnim rezultatom pobede ove sezone odlični Sautempton u gostima, a strelac jedinog gola je bio Sterling u 16. minutu.

Podsećamo da je Liverpul u prvom meču dana demolirao Kristal Palas 7:0.

Premijer liga, 14. kolo:

Kristal Palas – Liverpul 0:7 (Minamino 3, Mane 35, Firmino 44, 68, Henderson 52, Salah 81, 84)

Sautempton – Mančester siti 0:1 (Sterling 16)

Everton – Arsenal 2:1 (Holding 22ag, Mina 45 – Pepe 35pen)

Njukasl – Fulam 1:1 (Vilson 64pen – Riči 42ag)