SUAREZ IZGURAO ATLETIKO NA VRH: Sosijedad ipak nije ekipa za titulu, a Barselonu bolje da ne komentarišemo!

Primera, 14. kolo

Uz sve to "jorgadžije" imaju čak i tri utakmice manje od pojedinih timova

Objavljeno: 23:49h

Atletiko Madrid je odmakao Real Sosijedadu na čelu tabele Primere posle pobede nad Elčeom 3:1 u 14. kolu, u kome je klub iz Baskije kiksnuo protiv Levantea u gostima 2:1.

"Jorgandžije" se sa samo 12 odigranih utakmica nalaze na čelu Primere sa 29 bodova i pokazali su da ih nije dotakao poraz u madridskom derbiju prošlog vikenda.

Trebalo im je vremena protiv nejakih gostiju da ih probiju, ali se u finišu prvog poluvremena probudio Luis Suarez koji postiže pogodak za vođstvo u 41. minutu, a potom odmah posle 12 minuta igre u drugom delu meča duplira prednost.

Boje jeste golom za 2:1 uneo malo neizvesnosti, ali je sve to razrešio Dijego Košta pogotkom u 80. minutu.

A Sosijedad je kiksnuo na gostovanju u Valensiji protiv Levantea te nastavio svoju seriju bez pobeda, te im je ovo i drugi uzastopni poraz, što bi moglo da znači da polako gube snagu i posustaju.

Poveli su gosti pogotkom Aleksandera Isaka u 22. minutu i činilo se da je dobro krenulo po njih, ali Rožer šest minuta kasnije vraća stvari na početni status.

Presuda je pala u 87. minutu preko Frutosa.

Ono što mnoge iznenađuje jeste i što Barselona nikako da se sastavi, a sada je odigrala samo 2:2 protiv Valensije na "Kamp Nou"

Valensija je povela golom Muktara Diakabija u 29. minutu, a do kraja prvog poluvremena Barselona je izjednačila golom Mesija koji je prvo promašio penal, a zatim u nastavku akcije je dao gol glavom, u četvrtom minutu nadoknade vremena i tako izjednačio rekord po broju postignutih golova za jedan klub, koji je do sada držao legendarni brazilski fudbaler Pele.

U drugom poluvremenu Barselona je povela golom Ronalda Arahua u 52. minutu meča, dok su popularni "slepi miševi" izjednačili golom Urugvajca Maksimilijana Gomesa u 69. minutu.