RAČIĆ SKRIVIO PENAL, VALENSIJA SE JEDVA IZVUKLA: Sevilja pobedila, a da nije imala šut na gol, ovo se ne pamti!

Kakav splet dogadjaja

Sevilja i Hetafe komična završnica, dok su se Valensija i Bilbao borili za bodove.

Objavljeno: 23:24h

Sevilja slavila slavila protiv Hetafea. Utakmica se završila sa rezultatom 1:0 u korist ekipe iz Andaluzije.

Havijer Ečeite je nespretno glavnom savladao svog golmana u 81. minutu i time poklonio pobedu Sevilji.

Na skoro samom početku utakmice, Jusuf En Nesiri je uspeo da pogodi gol, međutim on je poništen zbog ofsajda.

U 81. minutu Suso poslao centaršut sa desnog krila, a štoper Hetafea glavom pogrešio i poslao loptu u mrežu svoje ekipe. Pa su gosti bez udarca na gol stigli do vođstva.

A Valensija se u prvom meču dana izvukla protiv Atletik Bilbao i izvukla remi 2:2, iako je ekipa iz Baskije ima ta koja ima za čime da žali, jer je imala pobedu u rukama 10 minuta pre kraja.

Prvi gol na utakmici je postignut iz penala, Maksija Lopeza faulirao je Dani Garsija, a jedanaesterac u gol je pretvorio Karlos Soler.

Preokret je pokrenuo Azijer Vilijalibre u 55. minutu na asistenciju Jurija Berčičea. Bilo je ovo jedno od boljih izdanja gostiju, ali je to sve na kraju bilo dovoljno samo za jedan bod.

Srpski internacionalac Uroš Račić je bio starter kod domaćina. Ali se bivši vezista Crvene Zvezde nije proslavio jer je posle neopreznog starta na Ikeru Muniainu arbitar svirao jedanaesterac.

Bio je 79. minut, a penal u gol je pretvorio Raul Garsija i doneo preokret.

Fudbaleri Baska su se nadali da će uzeti sve bodove, ali je Manu Valjeha imao drugačiji plan. Pogotkom u 83. minutu su izbegli poraz i izjednačili utakmicu.

Primera, 13. kolo:

Petak

Valjadolid - Osasuna 3:2

Subota

Valensija - Bilbao 2:2 (Soler 26pen, Manu Valjeho 83 - Viljalibre 55, Raul Garsija 79pen)

Hetafe - Sevilja 0:1 (Ečeita 81ag)

Ueska - Alaves 1:0 (Ontiveros 66)

Real Madrid - Atletiko Madrid 2:0 (Kazemiro 15, Oblak 63ag)