SILA(S) JE VAMANGITUKA: Kongoanac razneo Dortmund u paramparčag! Bajern opet kiksnuo! Bikovi doleteli do 1. mesta!

"Milioneri" su petardirani na svom stadionu protiv Štutgarta

Objavljeno: 20:34h

Borusija Dortmund je deklasirana protiv Štutgarta 5:1.

Debaklom na svom "Signal Iduna parku" "milioneri" su pokazali da ni ove sezone nisu spremni za borbu za titulu, posebno bez Erlinga Halanda u timu, pa sada sve više kaskaju za vodećim timovima Bundeslige.

A vi upamtite dobro ime Silas Vamangituka. Šira javnost je čula za njega prošlog vikenda kada je postigao dva gola od kojih je onim jednim izazvao gnev igrača Verdera i dobio žuti karton za ponižavanje protivnika, a sada je igrao glavnu ulogu u "petardiranju" Dortmunda.

Sve je krenulo od početka loše po domaćina kada je Emre Džan skrivio jedanaesterac koji je upravo Vamangituka pretvorio u vođstvo.

Ipak, u 39. minutu stiže izjednačenje preko Đovanija Rejne.

Na početku drugog poluvremena ponovo Kongoanac iz Štutgarta u prvom planu i postiže svoj drugi gol na meču i vraća vođstvo "švabama" koje je samo 7 minuta kasnije duplirano golom Forstera.

A četiri minuta kasnije nastavlja se Vamangitukina simultanka, ovog puta je presekao loptu, asistirao za Kulibalija koji rutinski donosi velikih 4:1.

Ipak, tu nije bio kraj, jer je Nikolas Ivan Gonzales pokrenuo jednu kontru koju je na kraju sam krunisao golom za totalni debakl "milionera".

A Red Bul Lajpcig nastavlja borbu za titulu pošto je na svom terenu rutinski savladao Verder 2:0.

"Bikovi" su sve rešili u prvom poluvremenu. Najpre je Sabicer sa penala doneo vođstvo u 26. minutu, a konačan rezultat je postavio u 41. minutu sjajni Dani Olmo.

Samo nekih 3 sata kasnije u Lajpcig su stigle odlične vesti iz Berlina, gde je Union uspeo da zaustavi Bajern iz Minhena 1:1. Aktuelni šampioni su opet zaribali i odigrali nerešeno po treći put u poslednja 4 meča stigli samo do remija.

Domaćini su već u 4. minutu iznenadili goste iz Bavarije preko Promela koji je fenomenalno pogodio glavom posle kornera.

Ipak, gosti su uspeli u 68. minutu da stignu do izjednačenja zahvaljujući svom najboljem igraču Robertu Levandovskom, ali je više od pola gola završio Kingsli Koman sjajnim prodorom.

Bundesliga, 11. kolo:

Petak

Volfzburg – Ajntraht 2:1

Subota

Borusija Dortmund - Štutgart 1:5 (Reina 39 - Vamangituka 26pen, 53, Forster 60, Kulibali 63, Gonzales 90+1)

Frajburg - Bilefeld 2:0 (Grifo 79pen, Vu-Jong 90+2)

Mehengladbah - Herta 1:1 (Embolo 70 - Genduzi 47)

Majnc - Keln 0:1 (Rebečaj 55)

Lajpcig - Verder 2:0 (Sabicer 26pen, Olmo41)

Union Berlin - Bajern Minhen 1:1 (Promel 4 - Levandovski 68)