Detalj sa utakmice Real Madrida i Partizana, Foto: Oscar J Barroso / Shutterstock Editorial / Profimedia

MAJSTORICA EVROLIGE

PARTIZANOVA MADRIDSKA TRAGEDIJA! Crno-beli ispustili +18, Real čudesnim preokretom do F4 u Kaunasu (VIDEO/FOTO)

Tok utakmice možete pratiti iz minuta u minut na portalu Espreso

Objavljeno: 10.05.2023. 21:58h > 23:40h
21:30h

12. minut - Egzum 2/2 sa linije penala. Trojka Sergio Rodrigez.

Maestralna trojka Pantera! Nema pogotka Hezonje na obruču.

Tehnička za klupu Reala! Panter pogađa slobono bacanje. Trojka Pantera ponovo za 25:32!

21:22h

10. minut - Promašio Lesor u prodoru, a potom i Musa. Panter dobija rampu od Muse. Dva poena Egzuma. Musa 2/2 sa linije penala.

Egzum 2/2 sa linije penala. Zakucavanje Rendolfa. Nema trojke Egzuma na jednoj, a potom i Hezonje na drugoj strani.

Kraj prve četvrtine: Real Madrid - Partizan 22:23.

21:14h

8. minut - Endiaje 2/2 sa linije penala, a isto radi i Panter. Dva poena Vilijamsa-Gosa. Išao je pas ka Lesoru, ali je Rudi Fernandez presekao.

Posle lopte iz auta, Panter dodaje Papatreuu koji pogađa trojku.

Nije stigao Lesor Musu i dva poena Džanana. Egzum 2/2 sa penala.

Neuspešan napad Reala, drugi faul Lesora i 2/2 sa penala Lesora.

Musa 2/2 sa linije penala - 18:19.

21:08h

6. minut - Dva poena Endiajea, a potom Madara. Nema poena Papapetrua.

Hanga 2/2 sa linije penala. Panter nije pogodio trojku, ofanzivan skok Endiajea i faul Ledeja - 10:10.

21:04h

4. minut - Tavares 2/2 sa penala. Dvojka Kevina Pantera. Tavares zakucava. Ledej nije pogodio iz okreta protiv Endiajea.

Ukrao je loptu Panter i Madar pogodio za dva poena u kontri. Tavares baca loptu u aut. Laki poeni Papapetrua. Dva poena Vilijamsa-Gosa - 6:8.

20:57h

2. minut - Vilijams-Gos promašio je trojku prvom napadu Reala. Smailagić pogađa za dva posle dobre snalažljivosti ispod reketa.

Novi neuspešan napad domaćina, a nema ni trojke Ledeja, a sada ni Smailagića - 0:2.

20:06h

Košarkaši Partizana u majstorici Evrolige večeras od 21 čas igraju protiv Real Madrida.

Ulog je jasan, plasman na Fajnal-for u Kaunasu, a crno-beli jure treću pobedu u prestonici Španije u ovoj seriji.

Prva je ostvarena 25. aprila 2023. godine kada je bilo 89:87 trojkom Kevina Pantera u poslednjim sekundama utakmice.

Druga se dogodila dva dana kasnije kada je na 100 minuta do kraja meč prekinut zbog opšte tuče na parketu, a na semaforu je stajalo 80:95.

U prvom susretu u Beogradu zbog suspenzija nisu igrali Geršon Jabusele, Gabrijel Dek, Matijas Lesor i Kevin Panter.

Real je to iskoristio i 2. maja slavio 82:80, a za naredni duel vratio se Matijas Lesor, ali su gosti 4. maja upisali novi brejk od 85:78.

Partizanu se vraća kapiten Kevin Panter, ali neće biti povređenog Alekse Avramovića, ali i "kraljevski klub" ima svoje probleme.

Geršon Jabusele odrađuje treću utakmicu suspenzije, dok je Gabrijel Dek u beogradskoj Areni pokidao ligamente kolena i završio je sezonu.

"Parni valjak" bi na F4 igrao protiv Barselone, dok drugi polufinalni par čine Olimpijakos i pobednik majstorice Monaka i Makabija iz Tel Aviva.