DUŽAN MU JE JEDAN TROFEJ! Novak Đoković dobio rivala u drugom kolu Dubaija!
Novak Đoković, Foto: EPA/Ali Haider

dobro se znaju!

Srpski teniser pred novim izazovom

Najbolji teniser sveta Novak Đoković saznao je ime narednog rivala na ATP turniru u Dubaiju.

Novak će igrati protiv ruskog tenisera Karena Hačanova.

Rus je savladao u prvom kolu Australijanca Aleksa De Minora posle tri odigrana seta (6:3, 6:7, 7:5).

Hačanov je brzo stigao do brejka i poveo 3:0, a pri rezultatu 4:2 De Minor vraća brejk.

Ipak, na 4:3 Hačanov pravi novi i lako je odservirao za vođstvo u setovima.

U drugom setu je De Minor vodio 5:2, ali je onda usledio potpuni "raspad", što Rus koristi.

Novak Đoković, Karen Hačanov

Stiže zaostatak, izjednačuje na 5:5, a pri tom rezultatu imao je dve brejk lopte. Iskoristio je drugu i poveo 6:5. Delovalo je da je rešio meč, ali je De Minor vratio brejk i odveo set u taj-brejk.

Taj-brejk je dobio veoma lako 7:1, a u odlučujućem setu su razmenili po brejk na startu meča.

Hačanov je propustio prvu meč loptu na 6:5 i servis De Minora posle lošeg forhenda, a na drugu je De Minor napravio duplu servis grešku i došao je Rus do pobede.

Novak i Karen igrali su pet puta. Četiri puta slavio je Srbin i jednom Rus.

Da podsetimo, Hačanov je na Mastersu u Parizu 2018. uspeo da savlada Đokovića u borbi za trofej.