POSLE NOVAKA I LAJOVIĆ UPROPASTIO MEDVEDEVA: Zbog Ducijeve najveće pobede u karijeri se raduje i Nadal!

Svaka čast majstore

Sledeći na redu Hrvat Borna Ćorić

Objavljeno: 14:55h

Srpski teniser Dušan Lajović, napravio je iznenađenje na startu turnira u Roterdamu.

On je upseo da savlada ruskog tenisera Danila Medvedeva u dva seta 7:6, 6:4 i tako uskrati priliku ovogodišnjem finalisti Australijan opena da prestigne Rafaela Nadala na drugom mesti ATP liste.

Duci je svoj servis izgubio u petom gemu, da bi već u narednom uzvratio Medvedevu sa ribrejkom.

Završnica I seta bila je nešto mirnija, nije bilo brejk šansi, tako da je pobedik ovog dela igre morao da bude odlučen posle taj-brejka.

Srpski teniser je odigrao fantastično, služio ga je bekhend, kao i tokom čitavog prvog seta, stigao je do četiri vezane set lopte. Prve dve nije iskoristio, ali treću jeste, 7:6(4).

Danil Medvedev

Medvedevu nije pomoglo ni osam asova. Lajović je jednostavno delovao bolje, svežije, mirnije na terenu i nakon jednog sata i četiri minuta igre poveo sa 1-0 u setovima.

Obojica igrača su u drugom setu propuštali šanse za brejk, međutim, Lajović je svoju priliku sačekao u devetom gemu i oduzeo servis rivalu.

Odservirao je siguran gem, meč priveo kraju i zakazao duel sa Bornom Ćorićem.