SRBIJA NA NOGAMA: Nije samo Novak, imamo još jednog polufinalistu Vimbldona!
Novak Đoković, Foto: EPA/Tolga Akmen

BRAVO

Novak Đoković dobio društvo u završnici londonskog Grend slema

Objavljeno: 19:05h

Novak Đoković se plasirao u polufinale Vimbldona, ali nije jedini Srbin u toj fazi takmičenja.

Mladi srpski teniser Branko Đurić izborio je mesto u polufinalu juniorskog Vimbldona u muškom dublu.

On je sa svojim partnerom iz Francuske Arturom Žeom u četvrtfinalu savladao treće nosioce Španca Aleksandra Melera Krecera i Meksikanca Rodriga Pačeka Mendeta rezultatom 2:0 (6:3, 7:6).

U borbi za plasman u finale igraće protiv Jaroslava Demina i Kupera Vilijamsa ili Darvina Blanša i Roja Horvica.

Đurić je rođen u Budvi, a osvojio je sve moguće turnire u mlađim kategorijama u Crnoj Gori, a rešio je da nastupa po srpskom zastavom.

U Srbiji je prvu veliku titulu osvojio kada je postao prvak za igrače do 12 godina, a interesantno je da je u detinjstvu paralelno trenirao i tenis i fudbal.