SPEKTAKL: Žabur sa ivice ambisa do finala Vimbldona!
Ons Žaber, Foto: Ella Ling / Shutterstock Editorial / Profimedia

Ons Žaber po drugi put uzastopno će igrati u finalu Vimbldona

Objavljeno: 07:06h

Marketa Vondroušova dobila je rivalku u ovogodišnjem finalu Vimbldona.

To će biti Tunišanka Ons Žaber.

Afrikanka je u polufinalu posle velike borbe savladala drugu nositeljku Arinu Sabalenku posle preokreta rezultatom 2:1 (6.7, 6:4, 6:3).

Beloruskinja je tako propustila priliku da se osvajanjem Vimbldona popne na prvu poziciju WTA liste, dok će Žaber po drugi put u nizu igrati u velikom finalu.

Bio je ovo njihov peti međusobni meč i drugi trijumf teniserke iz Tunisa, a duel je trajao 142 minuta.

Prvi set je doneo veoma izjednačenu borbu i kao da smo gledali meč muškog tenisa, pošto brejka nije bilo.

Sabalenka je u taj-brejku bila nešto bolja. Povela je Žaber 3:2, ali je onda Beloruskinja ubacila u veću brzinu i preokrenula na 7:5 i tako povela 1:0 u setovima.

Arina je sredinom drugog seta napravila brejk i povela 3:2, pa se činilo da će u dva seta eliminisati rivalku. Ipak, Žaber pravi dva brejka, preokreće rezultat i osvaja set rezultatom 6:4.

U trećem setu ključan je bio šesti gem u kojem je teniserka iz Afrike oduzela servis rivalki. Žaber je sačuvala prednost, iskoristila je svoju petu meč loptu i prošla u veliko finale.

Podsetimo, u prvom polufinalu Marketa Vondroušova je rezultatom 2:0 savladala Elinu Svitolinu.