UKRAJINKA NA KOLENIMA: Marketa RAZBILA Elinu za finale Vimbldona!
Marketa Vondroušova, Foto: Adrian DENNIS / AFP / Profimedia

DOMINACIJA

Prvi polufinalni meč nije doneo dramu kakvoj smo se nadali

Objavljeno: 16:38h

Vimbldon je dobio svog prvog finalistu.

Češka teniserka Marketa Vondroušova savladala je u polufinalu Ukrajinku Elinu Svitolinu rezultatom 2:0 (6:3, 6:3).

Čehinja će tako po prvi put u karijeri igrati u finalu nekog Grend slem turnira, a rivalka će joj biti bolja iz duela između Ons Žaber i Arine Sabalenke.

Vondroušova je dosta lakše stigla do trijumfa protiv Svitoline nego što se to očekivalo, pogotovo imajući u vidu da je Ukrajinka u četvrtfinalu eliminisala najbolju igračicu planete Igu Švjontek.

Uvodna četiri gema prvog seta prošla su bez ijednog brejka, ali je onda krenula serija brekova.

Do kraja seta odigrano je još pet gemova, a četiri su završena brejkom. Vondroušova je u ovom periodu tri puta oduzela servis rivalki, pa je povela sa 1:0 nakon što je osvojila prvi set rezultatom 6:3.

Sjajno je Čehinja otvorila drugi set, brzo i lako je povela sa 4:0, ali su onda nastali problemi. Svitolina je uspela da veže tri gema i smanji na 4:3. Mogla je Ukrajinka svojim servisima da izjednači, ali je pretrpela novi brejk i meč je bio prelomljen. U narednom gemu Marketa je odservirala za 6:3 i plasman u finale.

Muška polufinala na programu su u petak, a Novak Đoković će igrati protiv Janika Sinera.