vimbldon, četvrtfinale

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 07:02h

Novak Đoković plasirao se u polufinale Vimbldona.

Srpski as je do trijumfa došao rezultatom 3:2 (5:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:2), posle tri časa i 39 minuta igre.

Šestostruki osvajač turnira u Londonu stigao je do 43. Grend slem polufinala u karijeri, 11. na terenima Ol-Ingland kluba.

Novak će se u polufinalu sastati sa boljim iz duela između Britanca Norija i Belgijanca Gofana.

V SET

6:2 - KRAJ MEČA!!!!!!!!! Novak Đoković plasirao se u polufinale Vimbldona.

5:2 - Na briljantan način iz defanzive Novak dolazi do nove brejk prilike. Magija je naplaćena novim brejkom, Đoković je sada na gem od plasmana u polufinale Vimbldona.

4:2 - Drugi uzastopni servis gem koji Novak osvaja bez izgubljenog poena.

3:2 - Neće se predati Siner, uzvraća istom merom i bez izgubljenog poena dolazi do svog servis gema.

Janik Siner

3:1 - Kakav maestralni Novakov drop-šot za 30:0. Sa nulom Đoković osvaja gem i overava prednost brejka.

2:1 - Greška Sinera na mreži, Novak ima dve brejk lopte 15:40. Italijan je pogrešio, a Đoković iskoristio drugu šansu i tako oduzeo servis rivalu.

Novak Đoković

1:1 - Miran Novakov servis gem za prvo izjednačenje u odlučujućem setu.

0:1 - Snažan ritam na početku odlučujućeg seta 30:15. Italijanski teniser je na kraju ipak uspeo da osvoji prvi gem u petom setu.

IV SET

6:2 - Pritisak Sinera 30:30. Brejk prilika za italijanskog tenisera 30:40. Težak poen uspeo je da osovoji Đoković. Italijanski teniser je proklizao, Novak je prišao da vidi šta se dešava, na svu sreću sve je dobro sa Sinerom.

Novak Đoković, Janik Siner

Đoković ima set loptu koju nažalost ne koristi. Brejk prilika za Sinera koju ne koristi, novo izjednačenje. Nova set lopta za Đokovića. Ne da se Siner, još jedan đus. Koristi Đoković treću set loptu i samim tim uvodi meč u peti odlučujući set.

5:2 - Siner smanjuje prednost srpskog tenisera koji u narednom gemu mora da servira za osvajanje četvrtog seta.

5:1 - Brzo i lako Novak osvaja još jedan gem i dolazi na korak od izjednačenja u setovima.

4:1 - Morao je Siner da se pošteno oznoji za osvajanje svog prvog gema u ovom setu, ali je na kraju uspeo u toj nameri.

4:0 - Đoković sa nulom overava prednost duplog brejka u četvrtom setu.

3:0 - Novak rastura italijanskog tenisera, novi brejk srpskog majstora.

2:0 - Novak osvaja novi gem i nastavlja da igra u sjajnom ritmu, ima prednost i u četvrtom setu.

1:0 - Prvi je u trećem setu servirao Jank Siner. Napravio je duplu grešku za 15:30, a onda i poslao lopticu u aut sa osnovne linije za brejk loptu Novaka. Uspeo je Italijan da se izvuče, ali ne i u sledećem navratu. Brejk za 1:0!

III SET

6:3 - Evo ga ser za Novaka Đokovića, bio je bolji nije ni ličio na onog tenisera u prva dva seta i sada je na nama da se samo nadamo da je ovo najava velikog preokreta.

5:3 - Veliku je šansu Novak propustio da već ima set u džepu. Imao je dve set lopte (15:40), ali ih je loše odigrao, vratio je Sinera u igru, koji je sa dva razorna servisa došao do gema - 5:3.

5:2 - Ide novi gem za Novaka, Đoković je sada dosta sigurniji na svoj servis i načazi se na gem do osvajanja trećeg seta.

4:2 - Siner bez problema do gema na svoj servis.

4:1 - Bitan gem je osvojio Novak! Pretio je Siner bilo je 30:30, ali Novak nije dao Italijanu da osvoji gem.

3:1 - EVO GA BREJK! Još od prvog seta ga nismo videli, a sada ga je Novak napravio bez izugbljenog poena. Da li je ovo najava velikog preokreta.

2:1 - Novi laki gem za Novaka, ovo već sada deluje bolje u odnosu na prethodna dva seta.

1:1 - Imao je Novak brejk loptu u gemu, ali nije uspeo da je iskoristi, na kraju je Siner uzeo gem na svoj servis.

1:0 - Novak uzeo prvi gem u trećem setu i to bez problema.

II SET

2:6 - Siner je osvojio i drugi set i sada je blizu plasmana u svoje prvo polufinale nekog Gren slema u karijeri. Novak mora što pre da krene da podiže svoj nivo igre.

Janik Siner

2:5 - Dupli brejk prednosti ima Janik Siner, mladi Italijan sve pogađa, a imao je sreće i sa čelendžem. Servira za duplu prednost u setovima.

2:4 - I opet je bilo 15:30, ali kao i pršli put i ovaj je Siner uspeo da se izvuče i na kraju dobije gem na svoj servis.

2:3 - Valjda je ovo najava boljih gemova za Novaka, jedan dosta siguran gem za prvog nosioca na Vimbldonu.

1:3 - Gem bez izgubljenog poena za Sinera kojim je potvrdio brejk.

1:2 - Italijan igra kao u transu sve stiže, sve podađa i ima prednost brejka i u drugom setu. Novak u sve većim problemima.

Janik Siner

1:1 - I Siner je ekspresno došao do prvog gema u drugom setu.

1:0 - Ovo je trebalo Novaku, jedan lako dobjen gem.

I SET

5:7 - Prvi set dobija Janik Siner, bilo je 15:30 za Novaka, ali to nije bilo dovoljno da se dođe do brejka. Siner je igrao od polovine prvog seta bolje i na kraju je dođao vođstva u setovima.

5:6 - Sada je Janik Siner uradio ono što nije u prošlom gemu kada je Novak servirao. Đoković u ovom gemu je bio opet ispod svog nivoa i sada će Italijan servirati da osvoji prvi set.

5:5 - Bilo je 30:30, ali sada je Siner svojim dobrim servisima sebi olakšao da dođe do petog gema u meču. Idemo u finiš seta.

5:4 - Izvukao se Đoković, nije bilo svejedno, Siner je imao brejk loptu, ali se Novak sva dobra poena na kraju prebacio ishod gema na svoju stranu.

4:4 - Siner izjednačio razultat, sledi nam zaniljiv finiš prvog seta.

Janik Siner

4:3 - Jedan od najlošijih gemova Đokovića na Vimbldonu, Siner je to znao da iskoristi i vrati brejk.

4:2 - Spasio se Siner, lako je Đoković mogao do novog brejka sa kojim bi sigurno rečio pitanje pobednika prvog seta.

4:1 - Servisi su Novaku pomogli da dođe do četvrtog gema u meču, bilo je 30:30, a onda su usledili sjajni poeni Đokovića. Prvi nosilac drži brejk prednosti.

3:1 - Evo prvog gema i za Janika Sinera, Italijan se upisao na semafor.

3:0 - Sjajno Novak otvara ovaj meč posle prva tri uvodna gema, Đoković ima maksimalnu prednost, samo neka tako ostane do samog kraja.

2:0 - Đoković gazi od samog početka, posle prvog gema usledio je i prvi brejk ne meču koji je napravio srpski teniser. Siner je očigledno pod pritiskom, ipak je ovo njemu tek treće četvrtfinale nekog Gren slema.

1:0 - Odličan početak meča Novaka Đokovića, pogodio je sva četiri prva servisa, u jednom poenu je demonstrirao i sjajnu igru na mreži. Osvojio je gem bez izgubljenog poena, lepo je počelo.

Novak Đoković se u četvrtfinalu Vimbldona sastaje sa Italijanom Janikom Sinerom.

Prvi nosilac na ovom turniru je do ove faze takmičenja stigao posle pobeda nad Čungom, Kokinakisom, Kecmanovićem i Van Rajthovenom u četvrtom kolu. Sem duela sa Holanđaninom, Novak nije imao preterano mnogo posla i u ovaj duel ulazi svež i spreman da upiše novi trijumf na centralnom terenu Vimbldona.

Đoković pred ovaj duel je pohvalio svog rivala

- Poznajem njegovu igru veoma dobro. Prepoznajem pomalo i sebe u nekim elementima njegove igre. Igra dosta iza linije, šalje ravne bekhende, stalno pokušava da izvrši pritisak na protivnika - rekao je Novak.

Ukoliko Nole bude bolji od Sinera izboriće plasman u svoje 11. Vimbldonsko polufinale.

Sa druge strane Janik Siner je na putu do četvrtfinala pobedio redom Vavrinku, Imera, Iznera i u četvrtom kolu je napravio veliko iznenađenje kada je sa Vimbldona eliminisao Karlosa Alkaraza.

Ovo će biti drugi put da se Novak Đoković i Janik Siner nalaze na suprotnim stranama mreže, jedini put se to desilo u Monte Karlu i to prošle godine. Tada je Novak bio bolji i slavio sa 6:4, 6:2.

Ovaj meč je prvi na centralnom terenu i njegov početak je zakazan za 14:30.