RAFA OSCILIRAO, ALI OSTAO MAKSIMALAN: Nadal u četvrtfinalu, Holanđanin ipak lak zalogaj!
Rafael Nadal, Foto: EPA/Andy Rain

nije blistao

Nadal će se u narednoj fazi sastati sa Tejlorem Fricom

Objavljeno: 22:11h

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale Vimbldona pobedom nad Botikom van de Zandšulpom rezultatom 3:0 (6:4, 6:2, 7:6).

Drugi nosilac turnira je za nešto više od dva sata tenisa obezbedio narednu fazu, ali daleko od toga da je blistao.

U borbi za polufinale Nadalu će rival kroz dva dana biti Tejlor Fric, koji je ranije tokom dana, takođe u tri seta i veoma lako, nadigrao Džejsona Kublera iz Australije – 6:3, 6:1, 6:4.

Van de Zandšulp je držao korak za agresivnim Špancem sve do 10. gema u prvom setu kada je Holanđanin potpuno poklekao pod pritiskom moranja da se osvoji gem.

Naravno, Nadal je to iskoristio, napravio brejk u pravi čas i prelomio set u svoju korist.

Sve posle toga bilo je rutinsko odrađivanje posla protiv rivala koji je psihički u potpunosti pao.

Sve to se odrazilo na drugi set u kom je Nadal rano napravio brejk, a kasnije još jedan jer nije popuštao pritisak na servis rivala.

Van de Zandšulp je pokazao reakciju na startu trećeg seta kada je iskoristio priliku da napravi brejk, ali već u narednom je ispustio sopstveni servis.

Od tog momenta je Nadal bio vidno odlučan da što pre završi set i meč, te je ubrzo novim brejkom krenuo ka ostvarenju tog cilja.

Na 5:3 je servirao za pobedu, ali se suočio sa 0:40 i neočekivano je ispustio servis, te je Holanđanin preživeo.

Čak se i razigrao u tim momentima, ozbiljno unervozio drugog nosioca i odveo treći set u taj-brejk.

Ipak, tu je kvalitet više došao do izražaja i Španac je završio meč pre mraka i pauze koja bi izvesno morala da usledi.

Iako je propustio čak tri meč lopte, uspeo je da ovaj meč privede.