DOKTORSKA DISERTACIJA SIMONE HALEP! U četvrtfinalu protiv Amerikanke - preokret Hrvatice!
Simona Halep, Foto: EPA/Will Oliver

ZANIMLJIV RASPLET

Poznati četvrtfinalni parovi u ženskoj konkurenciji na Vimbldonu

Objavljeno: 20:30h

Rumunska teniserka Simona Halep pobedila je Paulu Badosu sa 2:0 u setovima posle maestralne partije.

Halepova je za samo jedan sat i dva minuta došla do ubedljive pobede, po setovima 6:1, 6:2.

Rumunka je odigrala sjajan prvi set i već je tu pokazala rivalki da nema šta da traži u ovom meču.

Australijska teniserka Ajla Tomljanović pobedila je Francuskinju Aliz Korne sa 2-1 u setovima.

Iako je Korne dobila prvi set, Tomljanovićeva je osvojila naredna dva seta i tako došla do trijumfa.

U trećem setu je Tomljanović vodila sa 5:1, ali je Korne uspela da veže dva gema za redom.

Australijanka ipak nije dozvoila da Korne uvede treći set u neizvesnu završnicu, pa je sa 6:3 u trećem setu došla do trijumfa.

Ajla Tomljanović će u četvrtfinalu igrati protiv Elene Ribakine.

Američka teniserka Amanda Anisimova je ubedljivo savladala Francuskinju Harmoni Ten, sa 2:0 u setovima.

Anisimova nije dopustila protivnici da ovaj meč učini neizvesnijim, što pokazuje i rezultat po setovima – 6.2, 6.3.

Amerikanka će u borbi za finale igrati protiv Simone Halep.