NOVAK OSTAO BEZ GASA U 3. SETU: Rubljov je šampion Srbija opena!
Novak Đoković, Foto: Starsport©

serbia open, finale

Da li će prvi pehar u 2022. godini Novak Đoković podići u Beogradu? Sledi nam da vidimo s obzirom da je na programu finale Serbia opena.

Objavljeno: 22:30h

Svetski broj jedan Novak Đoković izgubio je u finalu Srbija opena od Andreja Rubljova sa 2:1 u setovima.

Prvi set je bio preslikan kao u prethonim mečevima. Ponovo ga je Novak izgubio, jer je pretpeo brejk posle kojeg nije mogao da se vrati.

Drugi set je bio za pravo uživanje za sve ljubitelje tenisa. Gemovi su dugo trajali, brejk šanse na obe strane, spektakularni poeni, i na kraju je kulminacija bilka u taj brejku koji je otišao u Novakovu koristi sa 7:4.

Đoković kao da je izgubio snagu i u trećem setu nije mogao da pruži otpor Rubljovu, tako da Rus ga osvaja set bez izgubljenog gema i tako dolazi do svoje prve titule u Beogradu.

- Tok meča:

III SET

0:6 - Težak poraz u Đokovića u finalu Serbia opena, pogotovo u trećem setu. Rubljov potpuno zasluženo slavi...

Andrej Rubljov

0:5 - Rubljov potpuno zasluženo ima ubedljivu prednost, Novak samo statira i čeka kraj meča... Moguće da je u pitanju neka povreda

0:4 - Novi brejk! Rubljov na sigurbnom putu da trijumfuje u ovom meču. Đokovićev govor tela nije dobar, deluje kao da se predao

Novak Đoković

0:3 - Lako Rubljov potvrđuje brejk i sada je na pola puta od osvajanja Serbia opena. Novak bez pravog otpora u trećem gemu...

0:2 - Nije dobro, greška za greškom Novaka Đokovića do brejka za Rubljova.

0:1 - Dve brejk lopte imao je Novak, sve u svojim rukama, međutim onda je dozvolio rivalu da veže četiri poena i Rubljeov vodio u trećem setu sa 1:0.

II SET

7:6 - Dobija Đoković taj-brejk i to je 1:1 u setovima. Bilo je 7:4 za Novaka.

6:6 - Svaki gem je neverovatniji od prethodnog. Novak je imao dve set lopte, ali Rus servira perfektno kada je to bilo najpotrebnije. Na kraju je uspeo da dođe Rus do taj-brejka! Sada sledi vrhunac uzbuđenja

6:5 - Još jedan gem koji je obeležen velikom brobrom. Imao je Rubljov brejk priliku, ali se Novak nije predavao. Nekoliko dobrih servisa i forhenda. Ponovo Srbin ima prednost.

5:5 - Spektakularan gem. Novak je bio blizu brejka, nekoliko puta je bio na 40:40, a posebno je oduševio sve razmenom na mreži. Posle nestvarne borbe došao je i do set lopte, ali na kraju Rus uspeva da se izvuče iz ambisa.

5:4 - Kakav gem, velika borba, ali kada je najbitnije Novak uspeva da dođe do gema.

4:4 - Rubljov lako do novog izjednačenja. Sjajan servis. I dalje se čeka brejk.

4:3 - Novak ima prednost. Na dva gema je od izjednačenja, ali još uvek fali brejk. Ostaje da vidimo kako se Rubljov nosi sa pritiskom u ovim momentima.

3:3 - Došli smo do faze da oba tenisera uspevaju da zadrže servis. Ponovo je izjednačenje

3:2 - Ponovo vodi Novak, ali i dalje nema brejk prednosti. Na svom servisu Novak je odigrao maestralno

2:2 - Ponovo se Rubljov vraća u poziciju da kontroliše meč. Prvi servis više ne funkcioniše toliko dobro kao u prvom setu, ali u razmeni udaraca za sada prednost ima Rus. Imamo novo izjednačenje u drugom setu - 2:2.

2:1 - UZVRAĆA RUBLJOV BREJKOM! Auuu, ovo nije trebalo Novaku. Umesto da potvrdi brejk, Rus uzvraća. Ponovo Đoković pravi nekoliko nekarakterističnig kikseva.

2:0 - BREJK ĐOKOVIĆA! Probudio se Novak. Dominantan gem. Prvi brejk Srbina na meču

1:0 - Nije bilo lako na startu drugog seta. Novak je servirao, a Rus je imao prednost 30:0, međutim Novak uspeva da osvoji gem

I SET

2:6 - Rubljov dominatno dolazi do prvog seta u finalu. Novak ponovo ispod očekivanog nivoa kao i na prethodnim mečevima. Sada nam ostaje da se nadamo da će podići nivo igre kao što je to bio slučaj ovih dana

2:5 - Drugi brejk za Rubljova. Rus dominira u prvom setu, Novak se za sada previše muči. Rubljov sve pogađa pa i ne čudi što je došao na korak do osvajanja seta

2:4 - Rubljov potvrđuje brejk. Ne daje šansu Novaku da odmah uzvrati

2:3 - Rubljov na servis Novaka dolazi do 40:0. Šest direktnih poena u dosadašnjem meču. Prvi brejk!

2:2 - Prvu brejk priliku imao je Novak, ali je Rus sjajno, hrabro odigrao odlučujući poen. Potom ubacuje i as. Dobrim servisima dolazi do izjednačenja

2:1 - Dolazi Novak do prednosti. Deset minuta meča je iza nas. Po svemu sudeći oba tenisera motivisana. Sledi nam velika borba

1:1 - Za svega 90 sekundi Rubljov poravnava rezultat

1:0 - 20 udaraca odmah na početku meča, u prvom servisu. Videli smo i prvi as Novaka Đokovića

- Srećan Uskrs! Hristos vaskse! Upravo u tm duhu je i počeo ovaj meč - kucanjem jaja. Rubljov je pobedio ali je prvi servis na meču prepustio Đokoviću!

Novak Đoković je do finala odirao tri meča u tri seta - Laslo Đere, Miomir Kecmanović i Karen Hačanov.

S druge strane, Rubljov je bio bolji od Jiržija Lehečke, Taro Danijela i u polufinalu od Italijana Fabija Fonjinija.

Samo jednom su Novak i Andrej ukrstili rekete, bilo je to prošle godine na završnom Mastersu u Torinu kada je bio bolji naš as.