NORVEŠKA ZAKOPALA SAMA SEBU! Španija u polufinalu posle 80 minuta igre i 69 golova (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Španije i Norveške, Foto: EPA/Adam Warzawa

SP U RUKOMETU, ČETVRTFINALE

Skandinavci ispustili nemoguće i dozvolili "crvenoj furiji" čudo

Spektakl u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u rukometa i pobeda Španije nad Norveškom od 35:34 posle dva produžetka i 80 minuta igre.

Kapiten Skandinavaca Kristijan O'Salive dao je gol za 25:24, a zatim je usledilo isključenje posle faula nad Aleksom Dušenbajevim na tri minuta do kraja.

1 / 4 Foto: EPA/Adam Warzawa

Saveras brani peterac i to je bio četvrti promašaj "crvene furije", a potom su usledila isključenja Španije i Bergerud koji brani zicer.

Kada se činilo da je to to i da će Norvežani slaviti 27:26 dogodilo se čudo pošto nisu krenuli na gol i sudije su im oduzele loptu na pet sekundi do kraja.

Španija je izjednačila i obezbedila produžetak, a Bjornsen je pogrešio pošto nije uputio udarac, već je zastao...

U produžecima pogodak za pogodak, ali onda De Vargas brani, ali odgovrio je Bergerud pa je prvi produžetak završen 27:27.

Detalj sa utakmice Španije i Norveške
Detalj sa utakmice Španije i Norveškefoto: EPA/Adam Warzawa

Potom je ponovo De Vargas odbranio kada je uhvatio živu loptu Sagosenu, a "crvena furija" imala je gol prednosti i napad u poslednjem minutu.

Ipak, nisu uspeli da iskoriste to, ali Skandinavci jesu i ušli smo u još dva porudžetka od po pet minuta.

Selektor Španije Đordi Ribera i golman Gonzalo Pered de Vargas
Selektor Španije Đordi Ribera i golman Gonzalo Pered de Vargasfoto: EPA/Adam Warzawa

Presudan trenutak videli smo na 30 sekundi do kraja kada je Danijel Dušenbajev pogodio za 35:34 i prednost Španaca.

U narednom napadu De Vargas zaustavlja pokušaj tragičara Bjornsena.

Selektor Norveške Jonas Vile
Selektor Norveške Jonas Vilefoto: EPA/Adam Warzawa

Kod pobednika najefikasniji Aleks Dušenbajev sa osam golova, Fernandez ga je pratio sa sedam, dok su pet imali Kanjeas i Figeras.

Bjornsen se najviše istakao kod Norvežana sa devet golova.