REAL JE PAO U PIONIRU! Zvezda oborila "kraljevu krunu" DELIJE JE PREGAZILE! Odbranom i SJAJNOM ATMOSFEROM do POBEDE
KK Crvena zvezda, Foto: Starsport©

evroliga

Odložena utakmica Evrolige između Crvene zvezde i Real Madrida donela je dosta uzbuđenja - posebno pred sam kraj meča!

Objavljeno: 07:47h

Crvena zvezda je savladala Real Madrid rezultatom - 65:62!

Neverovatan učinak gostujućih košarkaša, koji su u prvom poluvremenu šutirali neverovatnih (manje-više) dvadesetak trojki. Na sreću ekipe Dejana Radonjića nisu bili previše puta precizni, pogodili su svega tri.

* Do kraja meča šutnuli su 35 puta i pogodili osam trojki.

Ukoliko se gleda statistika, Real Madrid je bio bolji, međutim nije sve u statistici ima nešto i u srcu i želji!

1 / 12 Foto: Starsport©

Zvezda je dobar deo meča bila u prednosti zahvaljujući uloženoj ENERGIJI! Definitivno su i "Delije" doprinele svojim sjajnim navijanjem, kako se uvek i očekuje, i kako smo već navikli u "Pioniru"!

Poeni: Davidova 13, Ivanović 13, Volters 12!

Treća četvrtina bila je za zaborav, s obzirom da su crveno-beli ubacili svega osam poena, od čega pet Ivanović. Ipak, Zvezda je izašla iz četvrtine za zaborav sa par poena prednosti.

Tako je bilo sve do tri minuta pre kraja susreta. Zvezda je imala +7, koje su se sa dve trojke "kraljevskog kluba" istopile!

Ipak, Zvezda je pokazala veliko srce, borbenost i petlju u najvažnijim trenucima meča!

Već za dva dana Crvena zvezda igra protiv Makabija, dok Real Madrid isti dan igra protiv Milana

Real Madrid je pao poslednji put 2016. godine!

Tok utakmice:

10. minut: Ivanović sa linije za slobodna bacanja 65:62. Ljulj je poklonio pobedu Zvezdi s obzirom da je pokušao da iznudi faul pri šutu za tri poena

9. minut: Davidova postiže i 13. poen na meču - 63:56!

8. minut: Davidovac čuva prednost!

7. minut: Volters prkosi i fizici - 57:50. Ljulj pogađa trojku!

6. minut: Tavares poentira 55:50.

4. minut: Trojka za Real, Dobrić vraća istom merom!

3. minut: Volters za tri, delirijum u Pioniru. Odbrana sjajan crveno-belih!

2. minut: Kalinić ponovo precizan, iako je fauliran sudije to nisu svirale!

1. minut: Kalinić upisuje šesti poen na meču. Delije se bude!

III četvrtina:

10. minut: 43:42 - Davidovac jednom precizan sa penala! OSAM POENA ZVEZDE za 10 minuta!

9. minut: Ukupno postignutih 19 poena u ovoj trećoj četvrtini - 7:12 za Real

8. minut: Kuzmić na "vruć krompir" Kalinića uspeva da dođe do faula i "penala", trojica su ga okružila pa je prekršaj bio neminovan - nije uspeo da pogodi

6. minut: Ivanović pogađa trojku i vodi Zvezdu na +8

4. minut: Ivanović, strpljivo i pametno do poena - 39:34

2. minut: Tri slobodna bacanja za Nikolu Kalinića - dva puta precizan

1 / 7 Foto: Espreso/ Miloš Dreković

10. minut: Volters se sjajno snalazi i poentira posle sjajne odbrane crveno-belih - 35:28

8. minut: Davidovac oba puta precizan sa penala - 33:28

7. minut: Sjajna serija Crvene zvezde. Proističe iz dobre odbrane

6. minut: Volters je dočekao pravi trenutak! Precizan sa trojke! Dobrić iz kontre precizan - 29:26

6. minut: Dve vezane trojke Reala, Ljulj pogađa - 24:26

Igrači Reala su šutnuli 16 trojki, pogodili su dve - Davidovac lepo i pametno do poena

3. minut: Fernandez promašuje dva šuta za tri poena za redom, a potom i Ljulj nij euspeo da pogodi. Školski poeni Davidovca - 20:20

1. minut: Drugu četvrtinu Real otvara trojkom - 18:20

I četvrtina:

1 / 4 Foto: Espreso/ Miloš Dreković

10. minut: Ivanović pogađa sa linije za slobodna bacanja, odmah nakon krade loptu. Zvezda nije uspela da poentira - 16:15

8. minuta: Izlazi lopta iz obruča nakon prodora Dobrića, Lazić na pravom mestu - 10:10. Ljuj pogađa prvu trojku na meču!

6. minut: Tavares je sve lopte pokupio ispod koša Zvezde, ali na sreću igrači Reala nisu precizni, šut za tri poena: šest - nula

5. minut: Holins fauliran pri šutu za tri poena. Sa linije za slobodna bacanja - tri od tri!

4. minut: Tavares zakucava - izjednačenje!

3. minut: Holins odlično proigrava Kuzmića, slobodna bacanja. Kuzmić jedno od dva - 5:3

2. minut: Holins na liniji za slobodna bacanja - dva od dva!

1. minut: Ognjen Kuzmić nije pogodio prvi šut na meču. Kalinć uz zvuk sirene 2:1