BOGDANOVIĆEV POTEZ SKUPO KOŠTAO ATLANTU! Srbin DOMINIRAO, pa sve PROKOCKAO! (VIDEO)
Bogdan Bogdanović, Foto: Profimedia

NIJE IMAO SREĆE!

Bogdan Bogdanović najefikasniji igrač Atlante u porazu od Detroita

Objavljeno: 07:40h

U prvoj sinoćnoj utakmici Detroita i Atlante na terenu je blistao srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović ali nije uspeo da sačuva svoj tim od poraza, pa su domaćini slavili sa 113:110 posle produžetka.

Još jedna sjajna partija srpskog reprezentativca, koji zbog faulova nije mogao da pomogne ekipi u dodatnih pet minuta.

Faul nad Kejdom Kaningemom 1.6 sekundi pre kraja četvrte četvrtine skupo je koštao Bogdana Bogdanovića i Atlantu, pa je odluka o pobedniku pala posle produžetka.

Iako nije igrao u nadoknadi, Bogdanović je ostao najefikasniji igrač Atlante sa 22 poena (samo 2/11 za tri), 6 asistencija, 5 skokova i 2 blokade. Bio mu je ovo peti od poslednjih sedam mečeva u kojima je postigao 20 ili više poena i da nije bilo tog faula, pitanje je da li bi domaćini uspeli da ga zaustave u produžetku.

Zasenio ga je, ipak, 20 godišnji Kaningem koji je utakmicu završio sa 28 poena, od kojih je čak sedam dao u produžetku. Imao je i 10 asistencija, 6 skokova i po jednu ukradenu loptu i blokadu.

Protiv Atlante su se istali još Džeremi Grant sa 23 poena i Marvin Begli sa 19 poena i 10 skokova.