PARTIZAN OSTAO BEZ GORIVA U LITVANIJI: Derbi ostavio traga u igri, crno-beli lako poraženi od Lijetkabelisa!

evrokup grupa a 14. kolo

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 07:46h

Košarkaši Partizana izgubili su od Lijetkabelisa sa 93:78 utakmici 14. kola grupa A Evrokupa.

Prva četvrtina je Partizan otvorio sa 5:0, međutim Lijetkabelis je uspeo brzo da se oporavi od lošeg starta meča i vrate prednost na njihovu stranu u tome su prednjačili Gagić i Orelik. Domaći su konstatnu vodili tokom prvih 10 minuta, ali je Partizan uspeo da se vrati i i na kraju poravna rezultat, tako da se na pauzu između prve i druge četvrtine otišlo sa rezultatom 24:24.

Ali u drugoj Partizan kao da je zaboravio da igra košarku, tek u sedmom minutu su postigli prve poene, pre toga je Lijetkabelis napravio seriju 20:0- Crno-beli su pred kraj poluvremena uspeli da se malo konsoliduju i na poluvreme se otišlo sa +16 za domaće.

Treći period utakmice je prošao slično kao i drugi. Partizan je dobro otvorio četvrtinu, ali to nije dugo trajalo jer su onda trojkama Lipkevičijus i Žemaitis vratili veliku prednost domaćima. Pred sam kraj je Zagorac imao minijaturu i time malo smanjio prednost domaćih, koja se tokom trećeg dela meča kretala skoro do 30 razlike.

Madar je u poslednjoj četvrtini imao svoj dobar period igre, ali on je bio jedini koji je nešto igrao. Crno-beli su ostali bez bilo kakvih šansi da se vrate u utakmicu, i meč je i pre samog kraja bio rešen.

Najefikasniji u ekipi Partizana je bio Kevin Panter sa 20 poena, Rade Zagorac je imao 16, a Madar je zabeležio 12 poena.

U ekipi Lijetkabelisa Orelik i Gagić su imali po 21 poen, a Lipkevičijus je upisao 14 poena.

Partizan je doživeo peti poraz, a ostao je na devet pobeda, dok je Lijetkabelis na učinku od sedam pobeda i šest poraza.

Sledeću utakmicu crno-beli će igrati na svom parketu u sredu igrati protiv Metropolitana, a Lijetkabelis putuje u Španiju gde će gostovati Huventudu.

IV ČETVRTINA

40. minut - Gagić je poslednji poentirao na utakmici i postavio konačan rezultat meča 93:78

38. minut - Nova izgiubljena lopta ua Partizan.

36. minut - Lep prodor i poeni Trifunovića. 91:68

35. minut - Raspucao se Madar, pogodio je novu trojku 91:66

34. minut - Orelik je fauliran pri šiti za tri, od toga je pogodio dva puta. 89:63

33. minut - Madar beleži nove poene, potom i Trifunović pogađa na drugi obruč. 87:63

32. minut - Koprivica je bio polovično precizan sa linije penala. 80:58

31. minut - Madar pogodio za dva, ovo su njegovi prvi poeni na meču. 80:57

III ČETVRTINA

30. minut - Ponovo je Zagorac pogodio, ovoga puta iz teške pozicije je dao dvojku. 80:55

29. minut - Rade Zagorac precizan sa linije penala, Gagić pogodio uz faul. 80:51

28. minut - Ništa ne polazi za rukom košarkašima Partizana, na drugoj strani domaćima se sve otvorilo i pogađaju sa svih pozicija. 76:49

27. minut - Žemaitis je pogodio za dva, posle je Lesor izgubio loptu, a da stvar bude još gora, Panter je napravio svoj četvrti faul nad Gagićem pred sam kraj napada, 74:49

26. minut - Lesor je pgodio uz faul, pa je i kompletirao igru za tri poena, ali šta vredi kada na drugoj strani je Lipkevičijus u seriji i upisa je novu trojku. 71:49

25. minut - Panter iz teške pozicije postiže dva poena za Partizan. 68:46

24. minut - Nova trojka za Lijetkabelis, sada je bio precizan Lipkevičijus, a Ledej je pogodio za dva. 65:44

23. minut - Ponovo je Gagić fauliran ispod koša, i ponovo je centar Lijetkabelisa bio precizan oba puta. 59:42

22. minut - Evo pet vezanih poena Partizana prvo je Panter pogodio za tri, a onda je Ledej upisao dva poena. Odgovorio je Žemaitis trojkom. 58:42

21. minut - Drugo poluvreme je počelo kao što se igralo u drugoj četvrtini, Gagić je pogodio oba bacanja, a na drugoj strani je Partizan izgubio loptu. 55:40

II ČETVRTINA

Posle prvog poluvremena kod Lijetkabelisa je dominirao Orelik sa 17 poena, dok u redovima Partizana Panter ima 15 poena.

20. minut - Panter pogodio za tri u zvuk sirene, Partizan koliko toliko je spustio prednost Lijetkabelisa

19. minut - Ukrao je loptu Avramović i upisao poene, potom je Gagić pogodio uz faul, uz to je iskoristio dodatno bacanje 51:30

18. minut - Lipkevičijus pogodio oba bacanja, na drugoj strani je Zagorac bio precizan sa linije penala. 48:28

17. minut - Evo napokon poena za Partizan posle lepe akcije je dva poena upisao Balša Koprivica. 44:26

16. minut - Lepo Gagić poentira na drugi obruč, a Partizan i dalje nije postigao poene u ovoj četvrtini. 42:24

15. minut - Faul u napadu Koprivice, pre toga je Zagorac izgubio loptu, četvrtina za zaborav Partizana.

14. minut - Nema i dalje poena za Partizan, sada nije pogodio Mur. 38:24

13. minut - Ponovo je Orelik pogodio trojku, serija 9:0 Lijetkabelisa, Partizan i dalje bez poena u ovoj četvrtini. 35:24

12. minut - Pet poena zaredom Gedraitisa, prvo je pogodio za tri, a onda i za dva. Obradović zatražio tajm aut. 32:24

11. minut - Treća trojka Orelika, ne daju domaći prednost Partizanu. 27:24

I ČETVRTINA

10. minut - Svaka čast Lesoru i Panteru koji su izmislili poene i nerešeno je nakon prve četvrtine. 24:24

9. minut - Cepa mrežicu Kevin Panter, pre toga Lijetkabelis nije poentirao iz tri napada zaredom. 24:21

8. minut - Lipkevičijus pogodio za dva, posle smo imali podbacivanje za loptu, gde su je osvojili domaći. Panter je ukrao loptu i postigao poene sa linije penala. 24:18

7. minut - Sjajan prodor Kevina Pantera, koji postiže prve poene, Partizan ne može da spusti razliku ispod četiri. 20:16

6. minut - Orelik je bio precizan sa linije slobodnih bacanja, a onda se na drugoj strani lepo snašao Zagorac i upisao svoj osmi poen na utakmici. 12:18

5. minut - Lesor smanjuje prednost domaćih posle poena sa linije penala. 14:10

4. minut - Nova trojka za domaće, i ovoga puta je van linije 6,75 pogodio Orelik, domaći imaju +4. 12:8

3. minut - Prvo vođstvo Lijetkabelisa, posle poena Gagića sa linije penala. 9:8

2. minut - Orelik je prvo trojkom izjednačio rezultat, ali je istom merom uzvratio Zagorac koji je novom trojkom vratio prednost Partizanu.

1. minut - Dobar početak Partizana, prvo je sa niskog posta pogodio Koprivica, a onda je trojku dao kapiten Rade Zagorac. Prve poene za Lijetkabelis je upisao Gagić. 2:5

Košarkaši Partizana igraju protiv Lijetkabelisa utakmicu 14. kola grupa A Evrokupa.

Crno-beli će samo posle dva dana se naći ponovo na parketu , jer su u nedelju na domaćem terenu savladali Crvenu zvezdu.

Veliki problem će kako je najavio Željko Obradović biti energija na terenu, i da su bili emotivno istrošeni, posle utakmice, i da će igrači koji nisu igrali tada morati da iznesu utakmicu na svojim leđima.

Partizan do sada ima učinak od devet pobeda i četiri poraza, i nalaze se na drugom mestu grupe.

U prvom meču crno.beli su pobedili sa 84:77.

Ekipa Lijetkabelisa do sada imaju polovičan učinak imaju po šest pobeda i poraza i nalaze se na petom mestu.

Trener litvanske ekipe je bivši trener Partizana Nenad Čanak, dok na poziciji centra igra Đorđe Gagić.