AVRAMOVIĆEVO POLUVREME ZA UDŽBENIKE! Partizan razbio maler i prvi put ove sezone dobio Zvezdu! (VIDEO/FOTO)
Aleksa Avramović na utakmici Partizan - Crvena zvezda, Foto: Emilija Jovanović

ABA liga, 21. kolo

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste pratiti na portalu Espreso

Objavljeno: 22:26h

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu 98:84 u derbi utakmici 21. kola ABA lige.

Apsolutni heroj pobede bio je Aleksa Avramović koji je odigrao nestvarnu partiju i ubacio 33 poena uz pet asistenciju uz jedan skok.

Na drugoj strani, Dejan Davidovac je bio na dve uhvaćene lopte od dabl-dabl učinka (12 poena i 8 skokova), ali nije imao saborca koji je mogao da zajedno sa njim pogura priču crveno-belih.

Partizan sada ima skor 17-3, dok je Zvezda na 17-2, budući da ima utakmicu manje.

1 / 8 Foto: Espreso/Emilija Jovanović

40' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!! Partizan je prvi put ove sezone pobedio Crvenu zvezdu 98:84.

39' Pet uzastopnih poena Mura 96:78.

38' Lesor pogađa uz faul 90:74. Pogađa i dodatno slobodno bacanje Lesor 91:74 vodi Partizan.

KK Partizan

37' Dejan Radonjić je kao i u finalu Kupa u Nišu isključen posle još jedne tehničke lične greške.

Dejan Radonjić

36' Avramović je postigao čak 27 poena u drugom poluvremenu i nosi Partizan ka pobedi. Novi tajm-aut traži Dejan Radonjić.

Aleksa Avramović

35' Kakvo drugo poluvreme Alekse Avramovića, nova trojka 78:70.

32' Lesor sa četiri uzastopna poena stiže do prednosti 71:66, minut odmora traži trener crveno-belih Dejan Radonjić.

Matijas Lesor

31' Žestoko je poćela poslednja četvrtina. Tehnička greška dosuđena je za obe klupe.

ČETVRTA ČETVRTINA:

30' Davidovac postiže tri poena, Crvena zvezda je na samo poen zaostatka 63:62. Kalinić je pogodio jedno slobodno bacanje i postavio konačan rezultat posle treće ćetvrtine 64:63 za Partizan.

29' Davidovac je sjajan pod košem, Zvezda ponovo hvata priključak 63:59.

26' Avramović je nezaustavljiv, prednost crno-belih je ponovo došla do maksimuma 61:48.

25' Kakvih pet minuta Alekse Avramovića 56:46.

22' Holins je zakucao na neverovatan način i napravio najlepši potez do sada na utakmici.

21' Partizan trojkom otvara drugo poluvreme 43:34.

TREĆA ČETVRTINA:

Navijači Partizana izjasnili su se po pitanju rata u Ukrajini.

20' Ledej je pogodio dva penala i postavio konačan rezultat prvog poluvremena 40:34.

19' Trojka Branka Lazića, Zvezda smanjuje prednost 36:34.

15' Fantastičan učinak Pantera za sada u ovom derbiju. Ovoga puta pogodio je za tri poena 36:26.

Kevin Panter

13' Raste prednost Partizana posle koša Ledeja 33:21. Holins konačno postiže prve poene za Crvenu zvezdu u drugoj četvrtini 33:24.

12' Partizan odlazi na +10 (31:21), minut odmora traži trener crveno-belih Dejan Radonjić.

11' Tehničku gešku dobio je trener Crvene zvezde Dejan Radonjić. Panter pogađa slobodno bacanje 29:21. Avramović je u problemu pošto je zaradio već treću ličnu grešku.

DRUGA ČETVRTINA:

Utakmicu u Pioniru prati veliki broj poznatih ličnosti među kojima su Olga Danilović i Duško Vujošević.

10' Kuzmić je poentirao i smanjio na 25:21. Lazić je u poslednjoj sekundi napravio faul. Kevin Panter je pogodio sva tri penala i postavio konačan rezultat prve četvrtine 28:21.

8' Sjajna akcija Partizana koju rešava Smailagić 19:17.

KK Partizan, KK Crvena zvezda

7' Vajt sjajno zakucava, Zvezda ima prednost.

3' Efektno zakucava Ledeja 5:3.

KK Crvena zvezda, Zek Ledej, KK Partizan

2' Ostin Holins je postigao prvi koš za Crvenu zvezdu, bio je precizan za tri poena 2:3.

1' Prve poene na utakmici postiže Kevin Panter 2:0.

PRVA ČETVRTINA:

18:28 - Pionirom se ori pesma navijača Partizana.

18:25 - U toku je predstavljanje timova.

Derbi 21. kola regionalne ABA lige igra se u Beogradu između dve prvoplasirane ekipe, ali i "večitih" rivala. Aktuelni šampion i lider Crvena zvezda gostuje svom prvom pratiocu i, uz Budućnost, najvećem konkurentu za trofej, Partizanu, od 18.30 u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Duel crveno i crno-belih odavno nije bio ovako značajan u borbi za što bolju poziciju u plej-ofu, a dolazi samo dve nedelje posle onog u finalu Kupa Radivoja Koraća.

1 / 5 Foto: Emilija Jovanović

Od tada Partizan nije odigrao nijedan meč i sigruno se ozbiljno spremao za revanš nakon pravog "potopa" u borbi za "Žućkovu levicu" (68:85).

- Posle izuzetno loše odigrane utakmice u Kupu i slike koju smo prikazali, mislim da je trenutak da reagujemo i nadam se da ćemo reagovati. Ono što je krasilo ovaj tim i što bih ja voleo da krasi je borbenost koja je ne maksimalna, nego preko toga. Mi to nažalost nismo imali u Nišu - rekao je uoči ovog susreta trener domaćina Željko Obradović.

Željko Obradović

Sa druge strane, Zvezda je odigrala čak tri utakmice u Evroligi i posle poraza na gostovanju Panatinaikosu, kao domaćin slavila važne pobede nad Fenerbahčeom i Baskonijom - drugu posle velikog preokreta.

- Igramo ovaj meč pred njiihovim navijačima koji će im sigurno pružiti veliku podršku. Moraćemo da odigramo na zadovoljavajućem energetskom nivou posebno što u ovakvom rasporedu svaki trenutak moramo da koristimo za oporavak i pripremu utakmice. Očekuje nas sigurno teška utakmica u kojoj moramo da odigramo u dugim intervalima jako dobro - naveo je pred derbi, trener Zvezde Dejan Radonjić.

Luka Mitrović je predvodio crveno-bele do pobede protiv Baskonije, a u toku nedelje je stigao i do novog jubileja, zabeležio je 300. nastup na zvaničnim utakmicama u dresu crveno-belih.

Nakon gradskog derbija i jedne i druge čekaju važni mečevi u Evropi, Zvezda u utorak dočekuje Real a u četvrtak Makabi, dok Partizan u Evrokupu gostuje Lietkabelisu.

Prvi meč u ABA ligi takođe je dobila Crvena zvezda, i tada ubedljivo (71:56).

Pravdu će deliti Slovenci Matej Boltauzer i Milan Nedović, te Hrvat Josip Radojković.