PARTIZAN JEDVA UPISAO NOVI TRIJUMF: Ledej PRELOMIO utakmicu u Podgorici (FOTO)

aba liga, 16. kolo

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 22:10h

Košarkaši Partizana pobedili su u gostima Studentski centar 93:83 u 16. kolu regionalne ABA lige.

Najbolji kod Partizana bio je Kevin Panter sa 17 poena, četiri asistencije i tri skoka. Pratili su ga Dalas Mur sa 15, Aleksa Avramović sa 14 i Matijas Lesor i Zek Ledej sa po 12 poena.

Kod Studentskog centra bolji od ostalih bili su Kenan Kamenjaš sa 20 poena i 12 skokova i Džastin Edvards sa 18 poena i pet skokova.

Partizan je trenutno prvi na tabeli sa 13 pobeda i dva poraza, a Studentski centar je zabeležio pet pobeda i devet poraza i zauzima 10. poziciju. U narednom kolu Partizan će dočekati Cibonu, dok će Studentskom centru gostovati Split.

40' KRAJ UTAKMICE!!!!!! Partizan je zahvaljujući boljoj igri u poslednja četiri minuta stigao do nove pobede u regionalnom takmičenju. Na kraju rezultat je bio 83:93 za tim Željka Obradovića.

39' TROJKAAAAA!!!!!!!! Ledej je precizan, Partizan ima +4 (82:86).

35' Kevin Panter donosi novo izjednačenje 72:72.

31' TROJKAAAAAAAAAAAA!!!!!!!! Bitan pogodak za Partizan preko Avramovića 67:64.

ČETVRTA ČETVRTINA:

30' Partizan loše igra u odbrani što domaći tim koristi tako da u poslednji period ulazi sa +6 (67:61).

24' Serija Partizana 10:2, za povratak u meč i izjednačenje 54:54.

22' Najveća prednost ekipe iz Podgorice 52:44.

21' Kamenjaš je postigao prve poene u trećem periodu 45:41.

TREĆA ČETVRTINA:

20' Uzbudljivo prvo poluvreme na utakmici u Podgorici, domaći tim ima blagu prednost 43:41.

19' Smenjuju se ekipe u prednosti, sada je 41:40 za domaći sastav.

16' TROJKAAAAAAAA!!!!!! Mur je precizan, Partizan vodi 36:33, minut odmora zatražio je trener domaćeg tima.

15' Na pet minuta pre kraja prvog poluvremena ekipa iz Podgorice vodi 33:31.

12' Gregor Glas postiže svoj četvrti poen na meču, Partizan stiže do izjednačenja 24:24.

DRUGA ČETVRTINA:

10' Posle prve četvrtina tim iz Podgorice vodi 24:22.

8' Preokret domaćeg tima koji sada vodi 17:15.

6' TROJKAAAAAAAA!!!!!! LedeSave j je pogodio za Partizan (9:13).

4' Posle četiri minuta igre nerešeno 6:6.

1' Počela je utakmica u Podgorici. Prve poene na utakmici postigao je Matijas Lesor.

PRVA ČETVRTINA:

Košarkaši Studentskog centra i Partizana sastaju se u okviru 16. kola reagionalne ABA lige.

Partizan je trenutno drugi na tabeli i u Sportskom centru "Morača" u Porgodici pokušaće da dođe do 13. pobede u sezoni, dok domaćin ima skor od pet pobeda i osam poraza.

U prvom delu sezone, Partizan je rešio utakmicu još tokom prvog poluvremena, kada je ograničio Studente na samo 19 poena za 19 minuta. Posle toga je sve bilo daleko lakše pa je na kraju bilo 79:57 za crno-bele.

Trener Partizana Željko Obradović izjavio je pred meč da njegovu ekipu očekuje ozbiljna utakmica. - Još jednom, dobro je da ćemo da igramo utakmicu. U ovoj situaciji kada se odlažu utakmice i u lokalnim prvenstvima po Evropi, za nas je dobro da nastavimo u tom ritmu u kom smo. Da igramo, naravno sa velikim poštovanjem prema ekipi Studentskog centra, zato što su i ovde na utakmici koju smo igrali, i tokom cele lige, pokazali da mogu da igraju veoma dobro. Tako da će to zahtevati da odigramo ozbiljnu utakmicu i budemo koncentrisani od prvog do poslednjeg minuta.