PARTIZANA RAZMONITRAO ITALIJANE! UBEDLJIV NASTUP CRNO-BELIH PRED SJAJNIM GROBARIMA - UMALO STOTKA!
KK Partizan, Foto: Profimedia

EVROKUP

Košarkaši Partizana su upisali ubedljivu pobedu u 9. kolu Evrokupa.

Ekipa Željka Obradovića je u "Beogradskoj Areni" pobedila ekipu Trenta rezultatom - 97:65.

Ni u jednom trenutku nije bilo dileme ko će izaći kao pobednik u ovom meču.

Zanimljivo je da je prva trojka viđena tek uz zvuk sirene koja je označavala kraj prve četvrtine.

Gostujuća ekipa je bez pogotka za tri poena bila čitavih 15 minuta meča.

„Grobari“ su u Areni napravili odličnu atmosferu, čime su igračima dali vetar u leđa za laku i ubedljivu pobedu.

Trento je u trećoj četvrtini vezao tri trojke, ali koliko je ubedljiva ekipa Partizana bila, govori i činjenica da se gosti nisu spustili na jednocifrenu razliku.

U sledećem kolu Partizan igra protiv Hamburga 18. januara u Pioniru od 20.45, dok Trento pola sata kasnije gostuje Huventudu.

Kraj meča!

8. minut: Foraj upisuje poene, Koprivica upisuje trojku

6. minut: Madar pogađa osmu trojku za Partizan, četvrtu za njega

5. minut: 83:57

2. minut: Trifunović potvrđuje odličnu igru ekipe Partizana - 81:57

III četvrtina:

10. minut: 74:53!

9. minut: Koprivica 2+1. Mezanoti upisuje 15 poena.

7. minut: Mezanoti vezuje dve trojke iz dva napada za Trento

6. minut: Mur nakon solo prodora i male minijature - 64:42

5. minut: Vilijams pogađa poene. Očekivalo se da će Trento više igrati preko njega. Mur uzvraća

3.minut: Povezanije igraju gosti

1. minut: Kao i na početku meča Panter se prvi upisuje u listu strelaca i na početku drugog poluvremena tj.treće četvrtine.

1 / 3 Foto: Starsport©

II četvrtina:

10. minut: Smajlagić ubacuje lake poene - Kraj četvrtine: 52:30

9.minut: Partizan na +25

7. minut: Trento pogađa prvu trojku na meču, iz deset pokušaja. Partizan na drugoj strani pet od osam - 42:19

6. minut: 38:14

3. minut: Partizan rezultatski ovaj meč drži u svojim rukama to je očigledno već sada. Podršku crno-belima daju dva košarkaška velikana

1 / 4 Foto: Starsport©

I četvrtina:

10. minut: Zanimljiv statistički podatak - u prvoj četvrtini nije pogođena ni jedna trojka, i pored 32 ukupno poena na meču - 24:8! Panter se postarao da tako ne bude uz zvuk sirene! 27:8

8. minut: Fantastično zakucavanje igrača Partizana, Mur a potom i Smajlagić povećavaju prednost Partizana

6. minut: Osam poena Pantera, Partizan povećava prednost - 16:4

4. minut: Panter već šest poena upisuje. Dobra odbrana Partizana, gostima već drugi put ističe napad. Mur upisuje poene 10:2

3. minut: Novi poeni Pantera - 6:2.

2. minut: Smajlagić upisuje prve poene nakon asistencije Pantera

1. minut: Panter postiže prve poene na meču. U prvom napadu crno-beli su promašili za tri poena

- 9. kolo Evrokupa, Partizan igra protiv poslednjeplasiranog tima grupe A, koji trenutno ima samo jednu pobedu i sedam poraza.

Crno-beli su na deobi prvog mesta, zajedno sa još Huventudom i Lokomotivom koji se ove večeri sastaju, sa skorom 6-2.