ZVEZDA SE IGRALA U FINIŠU, ALI SRUŠILA ASVEL: Kalinić dominirao, crveno-beli se penju ka Top 8!

evroliga, 9. kolo

Sva dešavanja sa utakmice možgli ste pratiti na portalu Espreso

Objavljeno: 21:13h

KK Crvena zvezda večeras je dočekala francuski ASVEL u utakmici 9. kola Evrolige i pobedila 73:67 (18:9, 15:23, 17:13, 23:22).

Izabranici Dejana Radonjića su sada na skoru 4-5, posle druge uzastopne pobede. Odlično su otvorili duel i poveli 22:9, ali je francuski tim do poluvremena smanjio na samo jedan poen razlike (33:32), iako se Eli Okobo nije upisao u strelce.

1 / 5 Foto: @Starsport/Srđan Stevanović

U nastavku maestralni Kalinić opet "odlepljuje" Zvezdu, ali ASVEL drži priključak pa pred poslednju deonicu se ide rezultatom 50:45.

Onda crveno-beli prave novu seriju i stižu do 67:50. Činilo se da neće biti draem, ali su posustali u finišu, a razigrao se baš Okobo, bivši bek Finiks Sansa, ali kasno.

Kalinić je bio najefikasniji sa 22 poena, a pratio ga je Nikola Ivanović sa 14 i pet asistencija. Kod Francuza, najbolji je bio pomenuti Okobo sa 16 poena, dok je Džons ubacio 14, a Fal 11 uz 10 skokova.

ASVEL je imao tri vezana trijumfa u Evroligi, a sada su na skoru 6-3.

IV ČETVRTINA

40. minut - Okobo se sad razigrao, opet je pogodio, a onda Lazić jedno bacanje. Okobo pogađa težak šut iz ugla - 70:67.

40. minut - Ivanović je izgubio loptu, a Fal posle skoka u napadu poentriao i doatno bacanje. Volters, čini se, uništava sve nade gostiju košem uz faul iz teške pozicije - 69:62.

39. minut - Okobo je ubacio dva bacanja pa prodro do kraja posle dva promašena zicera Kuzmića - 67:59.

38. minut - Kaudi ubacuje dva plus jedan. Onda Fal smanjuje na -12 - 67:55.

37. minut - Holins je pogodio dvojku pa promašio trojku - 67:50.

35. minut - totalno je proradio šut crveno-belih, sada dve trojke u nizu Ivanovića. Uzvratio je Okobo - 63:50.

33. minut - poentirao je najzad i Holins, a onda Simonović ostaje sam i pogađa trojku "bez koske". Gosti deluju umorno i dekocentrisano - 57:45.

32. minut - poeni konačno, ubacio je dvojku Ivanović - 52:45.

III ČETVRTINA

30. minut - laki poeni Lakomba, a onda niz promašaja na obe strane, kraj deonice - 50:45.

28. minut - gosti ne pogađaju trojke, ali pogađaju Dobrić pa Kalinić. Osetkovski je prekinuo seriju sa dva penala - 50:43.

26. minut - Lakomb je vratio prednost gosima, ali Kalinić poentira uz fejd-avej šuta, a onda u kontri Dobrić zakucava na dodavanje Ivanovića. Plej je onda iznudio i faul u napadu - 44:41.

24. minut - poentira Džons, a Kalinić uzvraća zakucavanjem na dodavanje Voltersa. Okobo ubacuje oba penala - 40:39.

Nikola Kalinić

23. minut - Kalinić daje sva tri bacanja, a onda ne pogađa dodatno posle nestvarnog koša skoro sa zemlje. Tehnička za trenera gostiju Parkera - 38:35.

22. minut - sada je ostao sam u uglu i doneo prednost ASVEL-u - 33:35.

21. minut - Okobo nije pogodio za tri, i dalje je bez poena.

II ČETVRTINA

20. minut - Mitrović je iskoristio bacanja, a Džons koš uz faul, kraj poluvremena - 33:32.

19. minut - Fal poentira dvaput za redom, Radonjić konačno traži tajm-aut - 31:29.

17. minut - Kalinić pogađa prvi penal. Laki poeni Hauarda dodatno tope prednost domaćih - 31:25.

16. minut - pogodio je Osetkovski, ali stiže trojka i Kalinića! Onda Strazel precizan za dva - 30:23.

15. minut - opet poeni Hauarda, ali prekida seriju gostiju trojkom Simonović - 27:19.

14. minut - Hauard je pogodio trojku - 24:17.

12. minut - dkoš Lakomba. Onda divna asistencija Mitrovića za Lazića. Osetkovski je pogodio uz faul - 24:14.

11. minut - i dalje se Zvezda čvrsto brani, pa četiri poena Mitrovića - 22:9.

I ČETVRTINA

10. minut - sjajna odbrana Holinsa pa poeni iz eli-jupa u poslednjim sekundama prve četvrtine - 18:9.

8. minut - Džons je ubacio oba penala, Davidovac promašio trojku, pa Antetokumpo napravio očigledne korake - 16:9.

7. minut - Ivanović pogađa trojku, onda dobra odbrana Kuzmića, pa poeni u napadu - 16:7.

6. minut - Volters je zamenjen posle druge lične. Fal je uhvatio loptu u napadu, ali opet promašio, Ivanović je pogodio drugo od dva bacanja. Džons lepo pogađa na drugoj strani - 11:7.

5. minut - Fal je smanjio prednost Zvezde. Onda niz promašaja na obe strane prekida Volters. Tajm-aut za Francuze - 10:5.

3. minut - Kalinić je lepo prodro, pa onda ukrao loptu i još jednom položio - 8:3.

2. minut - Džons je pogodio uz faul, pa i dodatno bacanje, Dobrić je uzvratio dvojkom - 4:3.

1. minut - Zvezda je osvojila prvi napad koji je poenima završio Kalinić - 2:0.

Oko 6.000 ljudi je na tribinama dvorane "Aleksandar Nikolić". Crveno-beli na dresovima nose "Natalijinu romondu" - simbol primirja u I svetskom ratu koje se obeležava danas.