DVA PRODUŽETKA U LJUBLJANI BILA POTREBNA ZA SLAVLJE ULMA: Dramatična završnica pripala gostima!

evrokup

Kakva utakmica u Sloveniji

Sjajnu utakmicu smo gledali u "Stožicama" gde su košarkaši Ulma posle dva produžetka bili bolji od Cedevita Olimpije rezultatom 101:96.

Nemački tim je na poluvremenu imao 17 poena prednosti i igrao fantastično, a onda su izabranici Jurice Golemca dodali gas i za 10 minuta postigli čak 31 poen.

Na taj način su vodili sa 62:59 pred ulazak u poslednju četvrtinu, koju su obeležile čudne sudijske odluke i brojna promašena slobodna bacanja pa rezultatom 71:71 idemo u prvi produžetak.

Imao je Ulm 81:77 i pobedu u svojim rukama, da bi Pulen pogodio trojku, a bacanja za pobedu August nije iskoristio, pa su u drugom produžetku gosti ipak slomili Cedevita Olimpiju i upisali važnu pobedu 101:96.

Najefikasniji je bio Blosongejm sa 26 poena i 11 asistencija, 24 je imao Semaž Kriston, 14 Klepejš, a 13 Felisijo dok je sa 10 poena dvocifren bio i Karim Jalou.

U domaćem timu, 26 poena Blažiča, 21 Murića, 20 Pulena, 12 Augusta uz 11 skokova, dok je 10 postigao Eđim.