ZVEZDA SIGURNA NA KRILIMA LOJDA: Korak bliže prvom mestu

aba liga, odložena utakmica 14. kola

Košarkaši Crvene zvezde, savladali su u odloženom meču 14. kola ekipu Cibone rezultatom 85:63

Objavljeno: 22:48h

Košarkaši Crvene zvezde, pobedili su Cibonu u hali Aleksandar Nikolić u odloženom meču 14. kola regionalne ABA lige rezultatom 85:63 (41:28).

Crveno - beli su od početka kontrolisali meč, a na kraju prve četvrtine, imali su plus 11 (21:10).

U drugoj deonici, Cibona je pružila bolji otpor, a na poluvremenu su crveno - beli imali plus 13 (41:28).

Drugo poluvreme, Crvena zvezda je odigrala rutinski i zasluženo slavila 85:63.

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi, bio je Džordan Lojd sa 25 poena, Jagodić-Kuridža meč završio sa 14 poena, dok je Hol ubacio 11.

Kod gostiju,Roko Prkačin je zabeležio devet poena, a pratio ga je Marić sa 12 poena.

Nakon ovog meča, Crvena zvezda je na drugom mestu sa skorom 17 pobeda i dva poraza, dok je Cibona na osmom mestu sa skorom sedam pobeda i 13 poraza.

U narednom kolu, Crvena zvezda u derbiju kola gostuje ekipi Budućnosti u nedelju, dok Cibona gostuje u Železniku, ekipi FMP-a.