BORAC STIGAO PLUS 15, ALI IPAK BODOVI IDU U PODGORICU! Budućnost se kockala u poslednjem minutu!

16. kolo, ABA liga

Objavljeno: 21:53h

Košarkaši Borca nisu uspeli da naprave iznenađenje u 16. kolu ABA lige, pošto su kod kuće izgubili od Budućnosti 72:76 (21:25, 16:19, 12:18, 23:14).

Budućnost je dobro otvorila utakmicu i imala konstantno vođstvo, ali su na kratki predah otišli sa plus četiri. U drugoj četvrtini se nastavila dobra igra podgoričana, a na poluvreme su otišli sa plus sedam, što je bila prednost koju su održavali tokom čitave druge deonice.

U trećoj četvrtini brzo dolaze do dvocifrene prednosti, koju su održavali do kraja trećeg perioda i pred poslednjih 10 minuta imali su plus 13.

Borac se serijom 10:2 vratio u igru posle nekoliko minuta poslednje četvrtine, a onda i serijom 6:0 u poslednja dva minuta stiže do izjednačenja.

Na minut do kraja Budućnost je trojkom stigla do plus tri, ali domaćin je odmah uzvratio, pa se u poslednji minut ušlo sa 72:72.

Edžim je pogodio bacanje za poen prednosti, pa na 6 sekundi do kraja i trojku sa kojom je rešio utakmicu.

Do pobede su ih predvodili Kobs sa 19, Rid sa 14 i Edžim sa 13 poena.

U poraženom sastavu istakli su se Kočović sa 16 i Smit sa 14 poena. Džons je dodao 12, a Todorović 10 poena.