SRBIJA POKAZALA ZAŠTO JE SVETSKI VICEŠAMPION! Finska žilava, ali "orlovi" ubedljivo slavili (FOTO)
Detalj sa utakmice Srbije i Finske, Foto: Starsport©

KVALIFIKACIJE ZA EP

Objavljeno: 22:28h
Završeno
21:53h

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Finsku sa 77:61 u prvom kolu G grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Finska je vodila posle prve četvrtine sa 20:17, ali su izabranici Svetislava Pešića u drugoj deonici preuzeli kontrolu i na poluvremenu imali 36:34.

Svetislav Pešić na utakmici Srbije i Finske
Svetislav Pešić na utakmici Srbije i Finskefoto: Starsport©

Gosti su napravili seriju 9:0 u trećoj četvrtini kada su poveli 48:39, ali je usledio odgovor na krilima Vanje Marinkovića i Alekse Avramovića za 48:48.

Potom se "razbudio" Filip Petrušev pošto je vezao šest poena, a pridružio mu se Avramović sa još pet za prednost od 58:51 pred poslednjih 10 minuta.

Filip Petrušev na utakmici Srbije i Finske
Filip Petrušev na utakmici Srbije i Finskefoto: Starsport©

Srbija je u četvrtoj deonici samo povećava svoju prednost koja je prvo iznosila 67:51 i to je bio niz od 28:3, a onda i 76:57

Najefikasniji bio je kapiten Luka Mitrović sa 18 poena i osam skokova, dok je jedini još dvocifren bio Aleksa Avramović sa 12 poena.

Kapiten Luka Mitrović na utakmici Srbije i Finske
Kapiten Luka Mitrović na utakmici Srbije i Finskefoto: Starsport©

Na drugoj strani Mikael Jantunen 11 poena, a po jedan manje Edon Mađuni i Elijas Valtonen.

"Orlovi" u narednoj rundi u ponedeljak od 20 časova gostuju Gruziji koja je poražena u Danskoj.

05:26

Svetislav Pešić pred polufinale Svetskog prvenstva

Izmena: 22:28h
21:53h

40. minut - Finska je "pokazala zube" i ispostavila se kao žilav protivnik, ali Srbija je pobedila ubedljivo sa 77:61 u rasprodatoj hali "Aleksandar Nikolić."

21:49h

38. minut - Jantunen je promašio trojku. Gudurić dvojka. Sepala pravo u ruke Guduriću. Mitrović 1/2.

Marko Gudurić na utakmici Srbije i Finske
Marko Gudurić na utakmici Srbije i Finskefoto: Starsport©

Vantonenu lopta ispada iz koša pri šutu za dva poena - 72:57.

21:46h

36. minut - Neiskorišćeni napad Srbije. Palmi dvojka. Faul Mitrovića. Jantunen 2/2. Avramović dvojka posle prodora.

Aleksa Avramović na utakmici Srbije i Finske
Aleksa Avramović na utakmici Srbije i Finskefoto: Starsport©

Mitrović se uhvatio za obruč i ne važe poeni - 69:57.

21:41h

34. minut - Promašio je trojku Madsen. Nema poena Gudurića posle prodora. Izgubljena lopta za Fince, pogodio je Petrušev dvojku, ali je udaren.

Nije sviran očigledan faul Filipu koji se žalio sudiji i dobio je tehničku grešku. Jantunen je promašio slobodno bacanje. Valtonen 2/2 - 67:53.

21:33h

32. minut - Mađuni je promašio trojku. Beslać trojka! Presečeno dodavanje našeg tima, Petrušev neprecizan oba puta sa penala. Đurišić je gazio aut liniju.

Nikola Đurišić na utakmici Srbije i Finske
Nikola Đurišić na utakmici Srbije i Finskefoto: Starsport©

Nema trojke Salina. Dvojka Avramovića. Nema poena gostiju. Dvojka Beslać i tajm-aut Lasi Tuovi - 65:51.

21:27h

30. minut - Mađuni koraci. Petrušev dvojka.Opet krade loptu Avramović i sada zakucava u kontri. Sada i koraci Salina. Pobegla je lopta Đurišiću u aut.

Madsen je promašio trojku. Avramović 2/2 - 58:51.

21:22h

28. minut - Sepala pravo u ruke Avramoviću koji u kontri polaže u koš. Tajm-aut Lasi Tuovi - 48:48. Raitanen je ostao sam i pogodio trojku.

Lasi Tuovi na utakmici Srbije i Finske
Lasi Tuovi na utakmici Srbije i Finskefoto: Starsport©

Petrušev 2/2. Maši trojku Salin. Lep prodor i dva poena Petruševa - 52:51.

21:17h

26. minut - Jaramaz je promašio trojku. Sepala faul u napadu. Marinković 1/2. Nema poena Finske. Trojka Avramović! Dolenc je promašio trojku.

Sada neprecizan za tri poena Avramović. Odlična odbrana Đurišića. Marinković 1/2 - 46:48.

21:09h

24. minut - Jantunen 1/2. Promašio je Jaramaz trojku. Madsen 2/2. Istekao je napad Jaramazu posle predomišljanja Gudurića. Tajm-aut Pešić - 39:46.

Mađuni 2/2. Mitrović dva poena. Salin je promašio trojku - 41:48.

21:06h

22. minut - Valtonen dvojka. Gudurić je promašio trojku. Valtonen trojka. Mitrović 2+1. Madsen 2/2 - 39:41.

20:47h

20. minut - Mitrović dvojka, tajm-aut Lasi Tuovi - 36:32. Salin dvojka. Promašio je trojku Marinković, kao i Salin. Koraci Avramovića - 36:34.

20:41h

18. minut - Promašio je trojku Petrušev. Ofanzivan skok Davidovca i dva poena uz faul. Dejan je sada iskoristio slobodno bacanje. Raitanen trojka.

Petruševu ponovo lopta ispada iz koša, sada posle šuta ispod obruča. Salin trojka, tajm-aut Pešić - 30:32. Jaramaz trojka! Raitanen maši trojku.

Ognjen Jaramaz na utakmici Srbije i Finske
Ognjen Jaramaz na utakmici Srbije i Finskefoto: Starsport©

Mitrović 1/2 - 34:32.

20:36h

16. minut - Palmi 2/2. Mitrović dvojka.Palmi nije pogodio preko ruke. Mitrović dvojka. Mađuni je pogrešio u pasu, loptu je poslao u aut.

Luka Mitrović na utakmici Srbije i Finske
Luka Mitrović na utakmici Srbije i Finskefoto: Starsport©

Lopta se od Gudurića odbija u aut. Jantunen 2/2 - 27:26.

20:30h

14. minut - Nema poena na obe strane. Maši Jantunen trojku. Davidovac je pogodio dvojku, ali ne i dodatno slobodno bacanje. Raitanen dvojka.

Dejan Davidovac na utakmici Srbije i Finske
Dejan Davidovac na utakmici Srbije i Finskefoto: Starsport©

Đurišić je fauliran pri šutu za tri poena, 2/3 sa penala. Izgubili su Finci loptu - 23:22.