ŠOK NA STARTU KVALIFIKACIJA U NAŠOJ GRUPI: Rezultat koji niko nije očekivao!
Košarkaši Srbije uoči duela sa Finskom, Foto: Starsport©

iznenađenje

Ovakvom ishodu se malo ko nadao

Objavljeno: 21:49h

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u košarci započete su i u grupi G u kojoj se nalazi Srbija.

Danska je na svom terenu šokirala Gruziju i slavila rezultatom 75:69.

Gruzini su u Nestved stigli kao ogromni favoriti predvođeni Tornikeom Šengelijom i selektorom Aleksandrom Džikićem, ali su doživeli iznenađujući poraz.

Gruzija je dominirala u prvoj četvrtini i rešila je u svoju korist rezultatom 23:12.

Čuvali su gosti prednost, imali su i maksimalnih +13 tokom trećeg perioda, ali im ni to nije pomoglo da stignu do pobede na startu kvalifikacija.

Domaćin je do kraja treće četvrtine smanjio na 53:50, a potom je zagospodario na terenu u četvrtom periodu i stigao do velike pobede.

Najbolji u Danskoj bio je košarkaš Virtusa Ife Lundberg sa 19 poena i sedam asistencija (39:50 proveo na terenu), a pored njega dvocifren je bio još samo Kevin Larsen sa 13 koševa i šest asistencija.

Tornike Šengelija predvodio je Gruziju sa 26 poena i šest skokova, Džo Tomason je dodao 16, a dvocifren je bio i Đorđi Okikidze sa 11 poena.

Podsetimo, u drugom duelu ove grupe u dvorani "Aleksandar Nikolić" igraju Srbija i Finska.