SUMRAK ZVEZDE I VELIKI PREOKRET PARTIZANA! Crno-beli od -14 do +11! (VIDEO/FOTO)
Detalj sa večitog derbija, Foto: Starsport©

ABA LIGA, 21. kolo

Završeno
22:37h

Košarkaši Partizana posle velikog preokreta pobedili su Crvenu zvezdu sa 92:81 u 21. kolu ABA lige u beogradskoj Areni.

Crveno-beli su na poluvremenu imali +14 na krilima Fakunda Kampaca, a Argentinac je "plesao" tango i u jednom trenutku je bilo i 20 razlike.

KO JE OD KOGA UČIO - Kampaco od Jokića ili obrnuto? Nestvaran potez Zvezdinog Argentinca! (VIDEO)

Popularni Faku upisao je 21 poen, 10/10 sa penala, 1/1 za dva i 3/4 za tri. Matijas Lesor je imao 12 poena, ali samo jedan koš iz igre, a crno-beli su očajno gađali trojke, jedna iz sedam pokušaja.

1 / 3 Foto: Starsport©

Ipak, domaćin se probudio u trećoj četvrtini koju je dobio 29:18, Jam Madar je dao pet poena za pet sekundi i u poslednju deonicu gost je ušao sa plus jedan - 65:66.

LESORA JEDVA SMIRILI, HTEO DA SE BIJE SA PETRUŠEVIM: U Evroligi nije imao ovakve ISPADE! (VIDEO)

Zek Ledej je pogodio trojku za 68:66 i tako pokrenuo seriju od 18:0 koju je prekinuo Luka Mitrović sa 2+1 u na 4:43 do kraja.

Crvena zvezda se približila na 76:70, ali je potom usledilo zakucavanje Lesora na četiri minuta do kraja, a onda i trojka Dantea Egzuma.

1 / 10 Foto: Starsport©

Matijas Lesor je ubacio 27 poena uz osam skokova, a Zek Ledej je dodao 17, dok je Egzum pomogao sa 10 poena.

Na drugoj strani Fakundo Kampaco 21 poen i pet asistencija (pet faula u 32. minutu), Luka Mitrović 13 poena, a Ben Bentil 10 uz pet skokova.

22:36h

40. minut - Dva poena Madara. Ivanović 2/2 sa penala. Mitrović za dva.

Egzum za dva poena, Mitrović 2/2 i za kraj trojka Egzuma.

Kraj utakmice: Partizan - Crvena zvezda 92:81.

22:32h

38. minut - Promašio je trojku Marković iz kornera, ali to nije uradio Egzum.

Mitrović dva poena. Egzum 2/2 sa linije penala. Nema trojke Markovića.

Joanis Papapetru i Luka Mitrović
Joanis Papapetru i Luka Mitrovićfoto: Starsport©

Mitrović 2+1 - 85:75.

22:24h

36. minut - Ništa ne može da pogodi Zvezda. Krade loptu Marković, a potom je njemu isto uradio Madar. Egzum dva poena za +10 - 76:66.

Mitrović 2+1! Mitrović 1/2. Lesor zakucava  - 78:70.

22:20h

34. minut - Ledej 2/2. Promašio je Ivanović za dva. Madar za dva poena!

Promašio je trojku Lazarević! Zakucavanje Smailagića - 74:66.

22:12h

32. minut - Lesor zakucava! Prekid utakmice zbog sukoba igrača.

Peti faul za Fakunda Kampaca, sapleo je Jama Madara, Argentinac je završio utakmicu!

Fakundo Kampaco na večitom derbiju
Fakundo Kampaco na večitom derbijufoto: Starsport©

Trojka Ledej - 68:66.

22:05h

30. minut - Četvrta lična greška Fakunda Kampaca i tehnička za klupu Zvezde posle prigovora Nebojše Ilića sa klupe. Naneli precizan sa penala.

Lesor 2/2. Promašio je trojku Vildosa, ali je fauliran Lazarević.

PAO REKORD NA VEČITOM DERBIJU: Partizan prevazišao sam sebe!

Lazarević 1/2. Ledej za dva. Vildosa o tablu za tri poena u poslednjoj sekundi! Madar za dva. Izgubio je loptu Vildosa, a potom trojka Madara!

Kraj treće četvrtine: Partizan - Crvena zvezda 63:66.

21:57h

28. minut - Ledej 1/2. Lep pas Kampaca i zakucavanje Mitrovića.

Promašio je Panter za dva. Mitrović za dva poena iskod koša i tajm-aut Željka Obradovića. Ledej 2/2 - 53:62.

21:51h

26. minut - Promašio je trojku Kampaco. Dva poena Nanelija. Bentil 2/2.

Panter trojka. Greška u napadu Zvezde i zakucavanje Lesora.

Novica Veličković, legendarni kapiten Partizana na večitom derbiju
Novica Veličković, legendarni kapiten Partizana na večitom derbijufoto: Espreso/Andrej Kosić

Tajm-aut je tražio Duško Ivanović - 50:58.

21:47h

24. minut - Vildosa 2+1! Nema trojke Pantera, a ni Vildose. Lesor 2+1!

Vildosa dva poena. Lesor 2/2. - 43:56.

21:43h

22. minut - Dva poena Avramović, a potom i Lazarević, ponovo Aleksa.

Polovičan Martin sa penala i promašaj Bentila - 38:51.

21:22h

20. minut - Lesor 2/2 sa linije penala. Lopta u autu posle pasa Kampaca.

Promašio je trojku Avramović, ali je pogodio Lesor za dva posle skoka.

Kraj prvog poluvremena: Partizan - Crvena zvezda 34:48

21:17h

18. minut - Lesor 1/2 sa linije penala. Kampaco 2/2 sa linije penala. Naneli za dva poena. Kampaco za tri poena u poslednjoj sekundi o tablu!

Lesor 2/2, a Petrušev 0/2 sa linije penala! Dva poena Kampaca u kontri.

Dva poena Pantera - 28:46.

21:11h

16. minut - Martin dva poena. Lepa akcija i dva poena Lesora. Martin ponovo za dva poena, sada iz okreta. Lesor 2/2 sa linije penala.

Avramović nije pogodio za dva. Trojka Kampaco - 22:39!

21:06h

14. minut - Avramović 2/2 sa linije penala. Petrušev je promašio sa jedne noge, potom faul Avramovića nad Hasanom Martinom.

Greši Vildosa u predaji lopte, dva poena Ledeja iz okreta jednom rukom.